سفر رئیس جمهوری به آفریقای جنوبی

امیرعبداللهیان:به دنبال احیای کامل روابط با پرتوریا هستیم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در روز پنجشنبه بعد از سه سال، نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی در پرتوریا برگزار می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، حسین امیر عبداللهیان بعدازظهر امروز پیش از ترک تهران در جمع خبرنگاران در تشریح اهداف سفر خود به آفریقای جنوبی گفت: بعد از وقفه‌ای سه ساله، قرار است که در روز پنجشنبه، کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی در پرتوریا برگزار شود.

او همچنین با بیان اینکه در این سفر با رئیس‌ جمهوری این کشور آفریقایی نیز دیدار و رایزنی می‌کند، گفت: در این سفر در مورد آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه، و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی با مقامات آفریقای جنوبی رایزنی خواهم کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه از روز دوشنبه تیمی متشکل  از معاونین وزیران بیش از ۱۲ وزارتخانه دولتی و همچنین بخش خصوصی در آفریقای جنوبی حضور دارند، گفت : آنها در این سفر در ارتباط با موضوعات دوجانبه دو کشور رایزنی و گفت‌وگو کرده و اسناد را برای سفر  آینده رئیس جمهوری به این کشور آماده می‌کنند .

این دیپلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه رئیس ‌جمهوری به دعوت رئیس‌ جمهور آفریقای جنوبی در دوم شهریورماه برای شرکت در نشست دوستان بریکس به آفریقای جنوبی سفر می‌کند ،ادامه داد : برنامه‌ریزی صورت گرفته که رئیس جمهوری برای انجام سفر دوجانبه، پائیز به آفریقای جنوبی سفر کند و در حال هماهنگی برای انجام این سفرهستیم .

این دیپلمات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد:  آفریقای‌جنوبی کشور مهمی در جنوب آفریقا است ، روابط دیرینه‌ای بین دو کشور ایران و آفریقای جنوبی وجود دارد و ما به دنبال احیای کامل روابط خود با این کشور هستیم ./ایسنا

انتهای  پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.