هفته اول لیگ همه چیز داشت

گل، اخراج، پنالتی، کلین‌شیت و حضور زنان

«شهروند» هشت دیدار هفته اول لیگ را بررسی می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین، چهارشنبه، 18 مرداد ماه، بعد از حدود دو ماه تعطیلات، لیگ بیست‌وسوم آغاز و پنج دیدار مهم از هفته اول این مسابقات در این روز برگزار شد. سه دیدار دیگر از این هفته از رقابت‌ها نیز در روز پنجشنبه انجام شد و بدین‌ترتیب، نخستین هفته از لیگ بیست‌وسوم با انجام هشت دیدار پایان یافت. هفته اول این مسابقات تقریبا همه چیز داشت: حضور زنان در ورزشگاه سیرجان، بازی‌های پرگل، تساوی بدون گل، اولین اخراج، زد و خورد میان هواداران و هر آن چیزی که همواره در ادوار لیگ برتر ایران دیده شده است.

نساجی یک، پیکان یک؛ اولین بازی فصل بدون جنجال نبود

افتتاحیه لیگ امسال با نبرد دو تیم پایین جدولی لیگ بیست‌ودوم در قائم‌شهر آغاز شد. جایی که شاگردان مهدی رحمتی از شاگردان رسول خطیبی میزبانی می‌کردند. این دیدار در دقیقه 30 روی حرکت تماشایی سامان نریمان‌جهان و ضربه تمام‌کننده امیر طاهر با نتیجه یک بر صفر به سود پیکان پیش رفت، اما بعد از حملات پی در پی نساجی، سرانجام این دیدار با ضربه سر تماشایی وحید محمدزاده در دقیقه 84 به تساوی یک بر یک رسید. مهم‌ترین جنجال این مسابقه هم مربوط به مهدی رحمتی، سرمربی نساجی، بود. رحمتی در یکی از صحنه‌های مسابقه در دقایق پایانی اعتقاد به خطای پنالتی داشت و همین موضوع سبب شد تا پس از اعتراض شدید، دو کارت زرد پیاپی از حسن اکرمی، داور مسابقه، بگیرد و از زمین مسابقه اخراج شود تا اولین بازی لیگ برتر با اخراج یکی از سرشناس‌ترین چهره‌هایش و با تقسیم امتیازات به پایان برسد.

ملوان یک، ذوب آهن 2؛ ربیعی در سن‌سیروس شگفتی خلق کرد

در دومین جدال هفته اول لیگ بیست‌وسوم، ملوان و ذوب آهن در ورزشگاه سن‌سیروس انزلی در حضور تماشاگران پرشور ملوان به مصاف یکدیگر رفتند. شاگردان محمد ربیعی در این دیدار دو بار از حریف پیش افتادند و در نهایت با ترکیب بسیار جوان خود که میانگین سنی 25 سال را داراست، در یک دیدار خارج از خانه از سد ملوان گذشتند. نکته جالب توجه در این دیدار، ثبت اولین گل به خودی فصل بود که در دقیقه 46 توسط محمدحسین اکبرمنادی وارد دروازه ملوان شد.

گل‌گهر 3، فولاد صفر؛ پیروزی بزرگ برابر زنان سیرجانی

در یکی دیگر از دیدارهایی که به نظر می‌آمد برای هر دو تیم سخت باشد، شاگردان اوزونیدیس در تیم گل‌گهر با سه گل از سد شاگردان علیرضا منصوریان در تیم فولاد گذشتند. فولادی‌ها در این مسابقه، بازی را بهتر شروع کردند و توپ و میدان را در اختیار داشتند، اما بر خلاف جریان بازی این تیم سیرجانی بود که به یک پنالتی با حرکت کوشکی و‌گل توسط احمدرضا زنده‌روح دست یافت. در ادامه، علی‌رغم تلاش فولادی‌ها برای جبران گل خورده، این علی‌اصغر عاشوری بود که توانست پاس مهران گلزاری را در آخرین ثانیه‌های نیمه اول تبدیل به گل دوم‌ تیمش کند. در نیمه دوم هم فولاد حملات بسیاری روی دروازه گل‌گهر داشت که محمدرضا اخباری نمایش بی‌نقصی از خود نشان داد و در نهایت باز هم گل‌گهر بود که روی ضربه سر دقیق علیرضا علیزاده گل سوم را وارد دروازه فولاد کرد و این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید.

پرسپولیس یک ایرالکو صفر؛ اولین پیروزی فصل در یک بازی سرد

مهم‌ترین دیدار روز نخست لیگ بیست‌وسوم نبرد یحیی گل‌محمدی و مجتبی حسینی در ورزشگاه آزادی بود. جایی که هواداران اجازه ورود به ورزشگاه آزادی را نداشتند و تماشاگران پرسپولیس به علت آنچه «مشکلات زیرساختی و تعمیر ورزشگاه آزادی» عنوان شده بود، از حضور روی سکوهای آزادی بهره نبردند. قهرمان فصل گذشته لیگ برتر و جام حذفی که در فصل نقل و انتقالاتی تغییرات زیادی را در ترکیب خودش ایجاد نکرده بود، در نیمه نخست با ضربه علی نعمتی دروازه حریف را باز کرد. گلی که البته با اعتراض مجتبی حسینی و باشگاه آلومینیوم همراه شد و آنها این گل را آفساید می‌دانستند. در ادامه، تلاش‌های ایرالکو راه به جایی نبرد و این پرسپولیس بود که با تک‌گل نعمتی، سه امتیاز ارزشمند خانگی را کسب کرد تا آماده کسب قهرمانی بعدی شود.

استقلال خوزستان یک شمس‌آذر یک؛ تازه‌واردها حریف هم نشدند!

نبرد دو تیم تازه لیگ برتری شده استقلال خوزستان و شمس‌آذر قزوین در نیمه نخست چنگی به دل نزد و در نهایت این نیمه با تساوی بدون گل به اتمام رسید. در نیمه دوم اما ابتدا شمس‌آذر در دقیقه 60 با ضربه سرآبادانی دروازه حریف خوزستانی را باز کرد. در ادامه در دقیقه 90، بهروز بارانی دروازه حریف قزوینی را باز کرد و این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید. نکته قابل توجه در خصوص این دیدار، این بود که شمس‌آذر لیگ را با حکم کمیته انضباطی به جهت استفاده از بازیکن غیرقانونی در فصل گذشته، با 3 امتیاز منفی شروع کرده بود و بلافاصله بعد از این دیدار هم در پی حکم جدید کمیته انضباطی و با شکایت یک تیم دیگر از تیم قزوینی، سه امتیاز دیگر از این تیم کسر شد. با این اوصاف و با توجه به کسب یک امتیاز در هفته نخست توسط شمس‌آذر، این تیم هم اکنون امتیاز 5- را در جدول دارد!

سپاهان 3، تراکتور یک؛ طلایی‌ها جام می‌خواهند

روز دوم هفته نخست با رقابت جذاب تراکتور و سپاهان در ورزشگاه نقش جهان اصفهان آغاز شد. جایی که نبرد دو مربی باکلاس لیگ یعنی خمس و مورایس با برتری محسوس شاگردان ژوزه مورایس در تیم اصفهانی همراه بود. سپاهانی‌ها در همان ابتدا دو بار در دقایق 11 و 24 روی ضربه‌های شهریار مغانلو و رضا اسدی دروازه حریف را باز کردند و در ادامه باز هم طلایی‌پوشان اصفهانی بودند که با ضربه رضا شکاری و اشتباه پورحمیدی در دقیقه 60 دروازه حریف تبریزی را گشودند. تک‌گل تراکتور را در این بازی سعید کریم آذر در دقیقه 89 وارد دروازه سپاهان کرد و در نهایت یکی از جذاب‌ترین دیدارهای فصل با نتیجه سه بر یک به سود سپاهان تمام شد که بعد از نایب‌قهرمانی‌های متوالی، این‌بار به دنبال کسب جام بعد از 10 سال است.

هوادار صفر، مس رفسنجان صفر؛ اولین اخراجی در اولین بازی بدون گل فصل

نبرد دو تیم هوادار و مس رفسنجان به میزبانی بنفش‌پوشان تهرانی برگزار شد و این دیدار تبدیل به اولین بازی بدون گل فصل شد. این مسابقه که با رد و بدل شدن هفت کارت زرد و یک کارت قرمز، خشن‌ترین دیدار هفته نخست بود، با درگیری‌های بسیاری همراه بود. حامد لک، دروازه مس رفسنجان، به حضور برخی افراد روی سکوها در بازی بدون تماشاگر معترض بود و سجاد شهباززاده هم با اخراج در دقیقه 70 تبدیل به نخستین بازیکن اخراجی در لیگ بیست‌وسوم شد.

صنعت نفت آبادان صفر، استقلال 3؛ پیروزی مهم نکو و یاران در بازی نخست

در حالی که با توجه به عملکرد ناموفق مدیران استقلال در فصل نقل و انتقالاتی، کمتر کسی انتظار چنینی بازی درخشانی از تیم جواد نکونام را داشت، آبی‌ها با ارائه نمایشی خوب در دیداری خارج از خانه از سد حریف آبادانی خود گذشتند. آرش رضاوند گل نخست استقلال را در نیمه اول وارد دروازه حریف کرد و در ادامه ارسلان مطهری و صالح حردانی دو  گل دیگر استقلال را در هوای گرم آبادان وارد دروازه حریف کردند و با این نتیجه، استقلال مشترکا با گل‌گهر سیرجان در صدر جدول لیگ بیست‌وسوم قرار گرفت.

برنامه هفته دوم لیگ برتر به شرح زیر است:

سه‌شنبه، 24 مرداد

پیکان تهران – گل‌گهر سیرجان؛ آلومینیوم اراک – استقلال خوزستان

چهارشنبه، 25 مرداد

تراکتور – پرسپولیس؛ شمس‌آذر قزوین – هوادار؛ مس رفسنجان – نساجی مازندران؛ ذوب آهن – سپاهان؛ فولاد – صنعت نفت آبادان

پنجشنبه، 26 مرداد

استقلال تهران – ملوان بندر انزلی

//اتمام پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.