منافقین سر دوراهی محاکمه و اخراج

غریب آبادی: پرونده بزرگی برای منافقین تشکیل شده است

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه بابیان اینکه پرونده عظیمی برای منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده است، گفت: ایران خواهان خلاصی جهان از شر تروریسم و گروهک‌های تروریستی است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از روابط عمومی قوه قضائیه، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به اینکه منافقین یک گروهک تروریستی است که دستش به خون هزاران نفر از ایرانیان آلوده شده است، گفت: آنها مردم بی‎گناه کشورمان را به شهادت رساندند و اکنون آزادانه در برخی از کشور‌ها تردد می‌کنند.

او با بیان اینکه به موازات فشار‌های حقوقی، قضائی و سیاسی که جمهوری اسلامی ایران بر برخی از کشور‌های میزبان منافقین وارد کرده، خود این کشور‌ها هم به این نتیجه رسیده‌اند که منافقین واقعا یک گروهک تروریستی است، افزود: این کشور‌ها در حال محدود کردن منافقین هستند و ما از اقدام‌های صورت گرفته برای محدودسازی گروهک تروریستی منافقین استقبال می‌کنیم.

غریب آبادی، گفت: ما طبیعتا به این سطح از اقدام‌ها قانع نیستیم و کشور‌های میزبان منافقین باید یا آنها را اخراج یا محاکمه کنند.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین با اشاره به این موضوع که پرونده عظیمی برای گروهک تروریستی منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده و کیفرخواست آن به دادگاه ارسال شده است، عنوان کرد: شعبه ویژه‌ای تشکیل و نشر آگهی شده است؛ ضمن اینکه از طریق ایمیل به متهمان اطلاع‌‎رسانی شده است.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه، اعلام کرد: این دادگاه به‌زودی برابر مقررات آیین دادرسی کیفری کار خود را آغاز خواهد کرد. ما درصدد هستیم از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی منافقین استفاده کنیم.

دبیرستاد حقوق بشر در بخشی دیگر با بیان اینکه در این چارچوب از ظرفیت‌های حقوقی – قضائی در سطح داخل و در سطح بین‌المللی استفاده می‌کنیم، توضیح داد: در رابطه دو جانبه با کشور‌هایی که منافقین در آنها حضور دارند، آزادانه تردد می‌کنند و از آنجا عملیات‌های تروریستی خود را هدایت می‌کنند نیز فعالیت می‌کنیم.

غریب آبادی در پایان گفت: طبیعتا از ظرفیت سیاسی نیز با این هدف که نه تنها از شر این گروهک تروریستی خلاص شویم، استفاده می‌کنیم و بر این باوریم که دنیا باید از شر این گروهک‌های تروریست خلاص شود؛ ما به اقدام‌های خود در این زمینه ادامه خواهیم داد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.