بازدید رئیس جمهوری از خودرو‌های برقی داخلی ومونتاژی

رئیس جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت از تعدادی از خودرو‌های هیبریدی و تمام برقی تولیدی و مونتاژی شرکت‌های خودروساز داخلی بازدید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین؛رئیسی در حاشیه جلسه صبح امروز چهارشنبه هیات دولت، از تعدادی از خودرو‌های هیبریدی و تمام برقی تولیدی و مونتاژی شرکت‌های خودروساز داخلی بازدید کرد و با توضیحات وزیر صنعت، معدن و تجارت و دست‌اندرکاران مربوطه، از جزئیات روند تولید و تجاری‌سازی این خودرو‌ها مطلع شد.

اردیبهشت امسال رئیس جمهوری در جریان بازدید از شرکت مپنا ضمن بازدید از تعدادی از این خودرو‌ها که در شرکت مپنا برقی شده بودند، دستوراتی در راستای توسعه برقی‌سازی خودرو‌ها صادر کرده بود که در بازدید امروز نتایج اجرای این دستورات ارائه شد.

با توجه به مشکلات زیست‌محیطی و آلایندگی خودرو‌های احتراقی و نیز ظرفیت کشور در عرصه زیرساخت‌های برقی، ایجاد تحول در عرصه تولید خودرو و افزایش تولید خودرو‌های برقی و هیبریدی در دستور کار دولت مردمی و بالاخص وزارت صمت قرار گرفته، تا ضمن کمک به کاهش آلایندگی محیط‌زیست از ناحیه خودرو‌های شخصی و عمومی، در مصرف سوخت نیز صرفه‌جویی صورت گیرد.

بر اساس توافقات صورت گرفته میان وزارت صمت و دستگاه‌های مربوط از جمله شهرداری تهران، نصب جایگاه‌های شارژ خودرو‌های برقی در تهران آغاز شده و تا هفته دولت حداقل ۷۰ ایستگاه افتتاح خواهد شد و تا پایان سال علاوه بر گسترش زیرساخت‌های استفاده از خودرو‌های برقی در تهران، ایستگاه‌های شارژ خودرو‌های برقی در مسیر بین‌راهی میان استان تهران و استان‌های همجوار و برخی دیگر از استان‌های پرتردد نظیر خراسان رضوی نیز نصب خواهند شد.

در حال حاضر روند اجرایی تولید خودرو‌های برقی عمومی نظیر تاکسی، خودرو‌های اشتراکی و خودرو‌های شخصی در حال انجام بوده و علاوه بر عرضه خودرو‌های برقی مونتاژی موجود، خط تولید تجاری خودرو‌های هیبریدی و تمام برقی داخلی نیز از سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

رئیس جمهوری در جریان این بازدید ضمن رانندگی کوتاه با یکی از خودرو‌های برقی تولید داخل گفت: حسن این خودرو‌ها علاوه بر صرفه‌جویی قابل توجه در مصرف سوخت، کاهش آلایندگی هوا، محیط‌زیست و آلودگی‌های صوتی، این است که به طور کامل بومی‌سازی شده و در داخل کشور تولید می‌شوند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.