هشدار پلیسی به متقاضیان خودروهای کارکرده وارداتی

رئیس پلیس راهور فراجا درباره خرید خودرو‌های کارکرده وارداتی بدون پلاک ملی هشدار داد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار سیدکمال هادیانفر با اشاره به مصوبه واردات خودرو‌های دست دوم اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی واردات خودرو‌های دست دوم را تصویب و به دولت ابلاغ کرد. دولت نیز به وزارت صمت ابلاغ کرده است که خودرو‌های دست دوم وارد شود، اما فعلا سازوکار آن مشخص نشده است.

او ادامه داد: موضوع مهمی که وجود دارد این است که فعلا آیین‌نامه‌ای در خصوص نحوه واردات، تامین ارز و یا میزان واردات مشخص نشده است، اما متاسفانه عده‌ای سودجو در فضای مجازی اقدام به انتشار فیلم‌هایی از خودرو‌های موجود در کشور‌های حاشیه خلیج فارس می‌کنند و قیمت‌های غیرصحیح نیز مطرح می‌کنند.

هادیانفر تصریح کرد: سودجویان در شبکه‌های اجتماعی اقدام به معرفی شماره تلفن یا دفاتر در تهران و شهرستان‌ها می‌کنند که متقاضیان برای واریز پول و ثبت سفارش خودرو اقدام کنند در حالی که آیین‌نامه اجرایی واردات خودرو هنوز به تصویب هیات وزیران نرسیده است.

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد: هموطنان عزیز مبادرت به پیش خرید یا واریز وجه ریالی و دلاری به هیچ شخصیت حقوقی اعم از افراد و شرکت‌ها نکنند، چون هیچ یک از خودرو‌های مذکور تا ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آن از سوی دولت، قابلیت شماره‌گذاری را ندارد. از این رو لازم است تا زمان تعیین ضوابط واردات خودرو در هیات دولت، مردم از خرید وسفارش خودرو‌های وارداتی دست دوم یا صفر کیلومتر اجتناب کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا ضمن هشدار تاکید کرد: تا زمانی که آیین‌نامه و ضوابط مصوبه هیات وزیران برای واردات خودرو‌های کارکرده تصویب نشود هموطنان هوشیار باشند و فریب سود جویان را نخورند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.