قدردانی رئیس هلال‌احمر ترکیه از هلال‌احمر ایران

دکتر کریم کینیک: سخنان و اقدامات شما به ما آرامش داد

رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه در پیامی به دکتر همتی از آمادگی و همدردی هلال‌احمر ایران با زلزله‌زدگان این کشور تشکر و قدردانی کرد.

دکتر کریم کینیک، رئیس جمعیت هلال‌احمر ترکیه در نامه‌ای از ارسال پیام همدردی دکتر کریم همتی با زلزله‌زدگان کشور ترکیه تشکر و قدردانی کرد.

متن پیام دکتر کریم کینیک خطاب به دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال‌احمر بدین شرح است: «مایلم مراتب تشکر و قدردانی خود را از نامه صمیمانه جنابعالی مبنی بر حمایت جمعیت هلال‌احمر ایران از زلزله‌زدگان ترکیه را ابلاغ نمایم. در این شرایط سخت، این سخنان به ما آرامش می‌دهد تا بدانیم که از حمایت خانواده صلیب سرخ و هلال‌احمر برخورداریم. لذا از طرف اعضا، کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر ترکیه از صمیم قلب از پیام همدردی و آرزوی جنابعالی برای بهبود آسیب‌دیدگان سپاسگزاری می‌کنم.» در زلزله ۶.۶ درجه‌ای عصر جمعه ازمیر ترکیه ۲۴ نفر کشته و ۷۹۹ نفر زخمی شده‌اند.

به گزارش ایسنا در پی زلزله اخیر که ترکیه و یونان را لرزاند، تاکنون ۸۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. عملیات امدادونجات در هشت ساختمان تخریب‌شده در شهر ازمیر که به فوت ۷۹ نفر منجر شده، ادامه دارد. در جزیره ساموس در یونان نیز دو نوجوان بر اثر ریزش دیوار جان خود را از دست دادند. بنابر اعلام مرکز مدیریت بحران و بلایا در ترکیه، بیش از ۳۵۰۰ چادر و ۱۳ هزار تخت برای تأمین سرپناه موقت اختصاص داده شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.