تقریظ‌های رهبر معظم انقلاب در پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت

پانزدهمین پاسداشت «ادبیات جهاد و مقاومت» همراه با انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب‌های «اسم تو مصطفاست» و «سرباز روز نهم» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، همزمان با روز جهانی مسجد نخستین آئین ملی تکریم فعالان مساجد با عنوان “مثل مصطفی” و همچنین “پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت” با حضورسیدا‌براهیم رئیسی رئیس جمهوری، سردار شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج، حجت‌الاسلام رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، معاون سیاسی وزیر کشور، ۳ هزار نفر از خادمین و دست‌اندرکاران مساجد نمونه سراسر کشور و مسئولان کشوری و لشکری در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این مراسم از تقریظ‌های  مقام معظم رهبری بر دو کتاب با موضوع شهید والامقام مدافع حرم مصطفی صدرزاده به نام‌های «اسم تو مصطفاست» و «سرباز روز نهم» رونمایی شد.

‌کتاب «سرباز روز نهم» روایتی از زندگی و زمانه شهید مصطفی صدرزاده در ۶۳۲ صفحه است که توسط انتشارات راه‌یار منتشر شده و «اسم تو مصطفاست» زندگینامه داستانی این شهید مدافع حرم به روایت همسر شهید است که به قلم خانم راضیه تجار نوشته و توسط انتشارات روایت فتح در ۲۷۲ صفحه منتشر شده است.

در تقریظ رهبر معظّم انقلاب اسلامی بر کتاب «اسم تو مصطفاست»؛ زندگی‌نامه‌ی داستانی شهید مصطفی صدرزاده؛ به روایت همسر شهید و به قلم راضیه تجار چنین آمده است :

بسمه تعالی

ــ صفا، اخلاص، صِدق، ایثار، ترجیح رضای حضرت حق بر همه چیز، بر همه‌ی عشق‌ها و همه‌ی محبوبها.. اراده و عزم راسخ در راه خدا و عشق به اهل بیت علیهم السلام، نمایشگر بخشی از شخصیت ممتاز شهید عزیز مصطفی صدرزاده است. سلام خدا بر او، و بر همسر صبور و دیگر وابستگانش، نوشته خانم تجار، شیرین و پخته و مبتکرانه است.

۱۸/۹/۹۷

تقریظ دیگر رهبر معظّم انقلاب اسلامی  بر کتاب «سرباز روز نهم» روایتی از زندگی و زمانه‌ی بسیجی مدافع حرم، شهید مصطفی صدرزاده نیز بدین شرح است :

بسمه تعالی

ــ پیش از این کتاب دیگری در شرح حال شهید صدرزاده خوانده‌ام، ولی ابعاد شخصیت محبوب و چندجانبه‌ی این شهید عزیز در این کتاب بیشتر بیان شده است. این چهره‌ی برجسته بیشک یک الگو است برای جوانان امروز و فردا. اراده‌ی قوی، فهم درست، روحیه‌ی ایثار، شجاعت، خستگی‌ناپذیری، ‌ادب، دلِ انباشته از محبت و صفا، و بسی دیگر از خصوصیات برجسته،‌ بخش‌هائی از شخصیت این جوان فداکار و انقلابی نسل‌های دوم و سوم انقلاب است. خواندن این کتاب برای من غبطه‌انگیز است. این گلهای سرسبد به چه مقاماتی رسیدند، و من و امثال من چگونه در این مسیر، ‌پای در گل ماندیم. سلام و صلوات خدا بر شهید مصطفی صدرزاده و همسر صبور و پدر و مادر ایثارگر او./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.