مشکل تازه برای اربعینی‌ها

سازمان راهداری:وزارت صمت برای اختصاص اتوبوس‌های اربعین همکاری نکرد

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: وزارت صمت و بسیاری از نهاد‌ها و سازمان‌ها که قرار بود با راهداری در ایام اربعین همکاری کنند و اتوبوس و مینی‌بوس در اختیار زائران در این مسیر قرار دهند به وعده خود عمل نکردند.

به گزارش شهروند آنلاین،داریوش باقرجوان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما افزود: تنها وزارتخانه‌ای که در این ایام تاکنون همکاری مستمری با راهداری داشت وزارت نفت بوده است.

او با اشاره به اینکه شش هزار و ۷۰۰ اتوبوس ناوگان جاده‌ای علاوه بر خدمات‌دهی در مسیر‌های مختلف به زائران اربعین خدمات‌دهی می‌کنند افزود: با توجه به افزایش ۱۴ درصدی تردد زائران نسبت به سال گذشته در زمان مشابه، نیاز به همکاری نهاد‌ها و سازمان‌های دیگر نیز است که در همین زمینه پنج هزار و ۲۰۰ اتوبوس و مینی‌بوس شناسایی شده است.

او درباره وضعیت ثبت سفارش ۱۲۰ دستگاه اتوبوس جدید از دو هزار اتوبوس وارداتی کارکرده که قرار بود در اربعین امسال وارد کشور شود نیز گفت: تعدادی از این اتوبوس‌ها در گمرک منتظر پلاک‌گذاری هستند، اما ورود زودتر این اتوبوس‌ها نیازمند همکاری نهاد‌های دیگر است.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: اگر سازمان‌ها و نهاد‌ها در امر واردات ناوگان جدید جاده‌ای همکاری نکنند در زمان‌های پر تقاضا مثل ایام نوروز هم دچار مشکل خواهیم شد و با توجه به اینکه درصد بالایی از مردم از حمل و نقل جاده‌ای استفاده می‌کنند، لازم است نهاد‌های دیگر نیز برای تسهیل تردد مردم اقدام کنند.

او درباره اتوبوس‌های استیجاری از کشور‌های دیگر در ایام اربعین نیز گفت: فعلا فقط ۶۰ اتوبوس از یکی از کشور‌های همسایه برای این ایام اجاره شده، اما تلاش ما این است که پنج هزار و ۲۰۰ اتوبوس و مینی‌بوس در اختیار دستگاه‌های دیگر وارد سیر در محور‌های سفر‌های اربعین شوند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.