ایستایی 5 ثانیه‌ای زائران در مرز

سردار رادان:برگزاری انتخابات مجلس از ماموریت‌های مهم فراجا است

فرمانده کل انتظامی کشور با تشریح اقدامات فراجا در ماموریت‌های سال ۱۴۰۲، گفت: برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی از ماموریت‌های مهم فراجا است و نیروی انتظامی کشور برای برگزاری انتخابات پیش رو آمادگی کامل دارد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار احمدرضا رادان در نشست فصلی فرماندهان، معاونان و روسای فراجا (تابستان ۱۴۰۲)  به ماموریت‌های فرماندهی انتظامی کشور از مرز تا مرکز اشاره کرد و گفت: ماموریت‌های محوله و ذاتی انتظامی کشور بسیار حساس و گسترده است. در واقع هر ماموریتی که در فراجا شروع می‌شود و به پایان می‌رسد به دنبال آن یک ماموریت دیگر آغاز می‌شود.

او گفت: شروع سال ۱۴۰۲ و فرارسیدن ایام نوروز به واسطه سفر‌های مردم یکی از مهم‌ترین و سنگین‌ترین ماموریت‌های فراجا بود و همکاران ما در تمامی حوزه‌ها خصوصا راهنمایی و رانندگی در کنار مردم بودند.

این مقام ارشد انتظامی ضمن قدردانی از حمایت‌ها و تلاش‌های “احمد وحیدی” وزیر کشور در حوزه‌های مختلف خصوصا مقابله با هجمه‌های اخیر دشمنان و راه‌اندازی جنگ ترکیبی گفت: دشمنان با برنامه‌ریزی و القای دروغ و همچنین تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی، عفاف و حجاب بانوان ایران اسلامی را مورد هدف قرار داده بودند، اما این هدف شوم آنها باز هم با شکست روبه‌رو شد.

سردار رادان گفت: مقابله با جنگ ترکیبی دشمن یکی دیگر از ماموریت‌های فراجا بود که بحمدالله با میدان‌داری نیرو‌های خدوم، ایثار و از جان گذشتگی مجموعه عظیم انتظامی، کشور پیروز میدان بود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و برگزاری مراسم‌های محرم‌الحرام یکی دیگر از ماموریت‌های عظیم فراجا بود، افزود: اکنون به واسطه برگزاری اربعین حسینی روز‌های پرکاری را پیش رو داریم و از مدت‌ها قبل همکاران ما در انتظامی کشور تا به امروز و تا پایان این ایام برای تسریع و تسهیل در خدمت‌رسانی به مردم و انجام وظایف انتظامی و امنیتی شبانه روز پای کار هستند.

سردا رادان گفت: با تلاش همکاران و برگزاری جلسات مختلف با کشور عراق اقدامات خوبی در این رابطه انجام شده است از جمله صدور گذرنامه‌های زیارتی در کنار گذرنامه‌های عادی، تسریع در مدت زمان درخواست، چاپ و توزیع گذرنامه زیارتی.

فرمانده فراجا افزود:بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار درخواست صدورگذرنامه داشته‌ایم که از این تعداد حدود ۸۰۰ هزار درخواست مربوط به گذرنامه‌های زیارتی بوده است که از این تعداد نیز حدود ۷۰ درصد از مردم از طریق اپلیکیشن پلیس من اقدام کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: مراکز صدور گذرنامه در حال حاضر بسیار خلوت و آرام هستند و همکاران ما شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی هستند؛ از سویی همکاران ما از جمله پلیس راهور، یگان ویژه، همکاران مرزبانی و … در مرز‌ها مستقر هستند.

او گفت: در حال حاضر به ترتیب بیشترین تردد‌ها از مرز مهران، شلمچه و چذابه صورت می‌گیرد و طی روز‌های آینده حجم خروج زائران نیز افزایش می‌یابد؛ تا به امروز حدود ۲۲ درصد از افرادی که عازم اربعین حسینی (ع) شده‌اند، بازگشته‌اند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از شب گذشته تا به الان حدود ۷۶ هزار نفر از مرز خارج شده‌اند و این اتفاق بسیار خوبی است و در حال حاضر با اقدامات انجام شده ایستایی هر نفر در مرز از زمانی که گذرنامه را تحویل می‌دهد تا پایان آن حدود ۴ تا ۵ ثانیه است.

این مقام ارشد انتظامی برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی را از دیگر ماموریت‌های مهم فراجا دانست و گفت: انتظامی کشور برای برگزاری انتخابات پیش رو اهتمام کامل دارد و با تمام توان و ظرفیت برای برگزاری انتخابات در امنیت و آرامش کامل آماده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.