جزئیات پیوستن دو دهک جدید به کالابرگ الکترونیکی

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات پیوستن دو دهک ۴ و ۵ درآمدی به طرح کالابرگ الکترونیکی را تشریح کرد.

به گزارش شهروند آنلاین،علیرضا عسگریان، معاون امور رفاهی و زیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی و پیوستن دو دهک چهارم و پنجم درآمدی به کالابرگ الکترونیکی گفت: تاکنون سه دهک کم‌درآمد جامعه مشمول کالابرگ بودند و از روز گذشته دهک‌های چهارم و پنجم درآمدی هم مشمول کالابرگ الکترونیکی شده‌اند.

او افزود: ۱۱ قلم کالا شامل شیر، پنیر، ماست، تخم‌مرغ، مرغ، حبوبات، روغن، گوشت منجمد گوساله، ماکارونی، برنج و قند و شکر که با برنامه دولت قیمت آنها بر مبنای سال ۱۴۰۱ محاسبه و متوقف مانده است و اگر کسی همه این اقلام را به میزان مورد نظر خریداری کند هزینه آن بر اساس نرخ‌های سال گذشته ۵۹۳ هزار تومان است، اما هر چه تورم به این کالا‌ها برخورد کند دولت آن را جبران می‌کند و برای دارندگان کالابرگ الکترونیک قیمت آن بر اساس سال گذشته محاسبه می‌شود.

عسگریان بیان کرد: تعداد دهک‌های مشمول کالابرگ الکترونیک جدید از سه به ۵ دهک افزایش یافته یعنی ۵۰ درصد جامعه به میزان حدود ۴۹ میلیون نفر را پوشش می‌دهد.

معاون امور رفاهی و زیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اینکه برخی مردم سوال می‌کنند از کجا بفهمند در کدام دهک درآمدی قرار دارند و آیا مشمول کالابرگ حمایتی می‌شوند گفت: اولا برای سرپرستان خانوار پیامکی می‌فرستیم که شما در چه دهکی قرار دارید و مشمول کالابرگ می‌شوید و همچنین از طریق سایت حمایت به نشانی حمایت می‌توانند دهک‌بندی خود را شناسایی کنند و بخشی از اطلاعات خانوار خود را ببینند غیر از این برنامه کاربردی شبکه ملی اعتبار «شما» میزان اعتبار یارانه‌ای کالابرگ را به متقاضیان اعلام می‌کند و سایت حمایت هم برای دهک‌بندی در نظر گرفته شده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.