دعوت به موزه تعطیل!

انتقال ناگهانی اشیاء تاریخی از موزه هگمتانه

۱۱شیء تاریخی همدان به هگمتانه برگشت تا در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار گیرد؛ صبح امروز روابط عمومی میراث فرهنگی همدان در حالی روی آنتن زنده تلویزیون از مردم برای بازدید از این اشیاء دعوت می‌کرد که چند ساعت قبل، این اشیاء از موزه خارج شده بودند.

به گزارش شهروند آنلاین، بدون هیچ اطلاع‌رسانی قبلی نمایشگاه 11شیء سیمین و زرین تاریخی در همدان صبح امروز به کار خود پایان داد. این در حالی است که قرار بود این نمایشگاه به مدت 5 روز در استان همدان دایر باشد و امروز در یک حرکت عجیب در چهارمین روز تعطیل شد.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی است این اقدام بامداد امروز به دستور مدیرکل میراث فرهنگی همدان انجام شده و صبح امروز این اشیاء تحویل موزه ملی شده است.

این اتفاق در سکوت خبری و بدون اطلاع‌رسانی صورت گرفته و با واکنش تورهای همدان‌گردی که به منظور بازدید از نمایشگاه فوق برنامه‌ریزی کرده بودند مواجه شده است.

نکته جالب این اتفاق آن است که روابط عمومی میراث فرهنگی همدان صبح امروز در برنامه زنده روی آنتن سیمای استان رفته و از شهروندان برای بازدید از این‌نمایشگاه دعوت کرده است.

از طرف دیگر در بازدید روز گذشته مقامات استانی از این نمایشگاه مشترک با موزه ملی ایران، استاندار و نماینده مجلس در مصاحبه با خبرنگاران قول تمدید مدت زمان برگزاری این نمایشگاه را داده بودند! حال نه تنها نمایشگاه در هگمتانه تمدید نشده بلکه اشیاء در چهارمین روز از برپایی آن غافلگیرانه به موزه ملی برگشت داده شده است.

این اتفاق در حالی است که این نمایشگاه همزمان با روز همدان و حضور ارزیاب یونسکو‌ در همدان به منظور بررسی ثبت جهانی هگمتانه برگزار شده بود و صبح امروز پس از بازگشت ارزیاب، این نمایشگاه هم خود به خود و بدون هماهنگی به کار خود پایان داده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.