تهران در وضعیت هشدار

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران درباره افزایش ذرات آلاینده هوا در استان تهران هشدار داد و گفت: شهروندان از عصر امروز از حضور در ارتفاعات بپرهیزند.

به گزارش شهروند آنلاین،مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت:به شهروندان استان تهران توصیه می‌شود از عصر امروز تا پنجشنبه نهم شهریور به ویژه در ساعات عصر و شب نکات ایمنی مربوط به وزش باد را رعایت کنند و از حضور در ارتفاعات و زیر درختان فرسوده و تابلو‌های تبلیغاتی بپرهیزند.

حامد یزدی مهر درباره خیزش و انتقال و گسترش گرد و غبار نیز هشدار داد و افزود:سازمان هواشناسی برای روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه هفتم و هشتم شهریور وزش باد خیلی شدید با احتمال رخداد تندباد موقتی پیش‌بینی کرده که به موازات آن افزایش و انباشت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

یزدی مهر با اشاره به اینکه ذرات معلق هوا از سه طریق تنفس، جذب پوستی و تغذیه،بدن انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، گفت: از شهروندان می‌خواهیم برای کاهش مواجهه و اثرات خطرناک ایجاد شده توسط ذرات حتی‌المقدور از حضور در فضای باز خودداری کنند و در صورت امکان در‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه داشته و با تغذیه مناسب تا حدودی این اثرات را بر بدن کاهش دهند.

او در ادامه بر ضرورت استفاده از ماسک در شرایط بروز آلودگی هوا و گرد و غبار فراوان تاکید کرد و افزود: اولین توصیه بهداشتی در زمان آلودگی هوا ماندن در فضای بسته است، اما اگر به سبب کار و شغل مجبور هستید مدت زیاد در محیط بیرون بمانید از ماسک‌های تنفسی مناسب استفاده کنید./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.