نگرانی آمریکایی‌

نظرسنجی‌ها درباره هوش مصنوعی نکات قابل توجهی را نمایان کرد

نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات پیو نشان داد بیش از نیمی از آمریکایی‌ها نگران استفاده و قدرت رو به افزایش هوش مصنوعی هستند.

به گزارش شهروند آنلاین،مرکز تحقیقات پیو در بیانیه‌ای که همراه با نتایج این نظرسنجی منتشر شد، اعلام کرد: “به طور کلی، ۵۲ درصد از آمریکایی‌ها می‌گویند بیشتر نگران افزایش استفاده از هوش مصنوعی هستند تا اینکه در مورد آن هیجان‌زده باشند. ” فقط ۱۰ درصد افرادی که در این نظرسنجی شرکت کردند گفتند بیشتر هیجان‌زده هستند تا نگران، در حالی که ۳۶ درصد اظهار کردند به طور مساوی هم هیجان‌زده هستند هم نگران.

در این بیانیه آمده است، سهم آمریکایی‌هایی که عمدتاً در زندگی روزمره نگران هوش مصنوعی هستند، در کمتر از دو سوم سال از دسامبر ۲۰۲۲، زمانی که ۳۸ درصد این دیدگاه را ابراز کردند، ۱۴ درصد افزایش یافته است.

کسانی که در مورد هوش مصنوعی زیاد شنیده‌اند، اکنون ۱۶ درصد بیشتر از دسامبر ۲۰۲۲ نسبت به آن ابراز نگرانی می‌کنند. در میان این آگاه‌ترین گروه، احساس نگرانی اکنون ۴۷ ٪ تا ۱۵ ٪ بر هیجان غالب است. در ماه دسامبر، این حاشیه بین ۳۱ تا ۲۳ درصد بوده است.

بر اساس این بیانیه، افرادی که کمی در مورد هوش مصنوعی شنیده اند ۱۹ ٪ بیشتر از دسامبر ۲۰۲۲ نگرانی خود را ابراز کرده‌اند و اکثریت اکنون نگرانی بیشتری نسبت به هیجان (۵۸ ٪) در مورد نقش رو به رشد هوش مصنوعی در زندگی روزمره ابراز کرده‌اند، در حالی که فقط هشت درصد از افراد گزارش داده‌اند احساس آنها نسبت به نقش هوش مصنوعی در زندگی روزمره برعکس است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.