کشف ابعاد قتل فلکه شهرداری بوکان

چگونه کشته‌سازی دروغین بعد از ۱۰ ماه برملا شد

با بررسی پرونده قتل محمد حسن‌زاده از سوی دادستانی بوکان و پیگیری دادستان مرکز استان آذربایجان غربی سرانجام مشخص شد قاتل محمد حسن‌زاده فردی به‌ نام «فردین کریمی» بوده است.

به گزارش شهروند آنلاین، در آبان سال گذشته، رسانه‌های معاند ادعای کشته شدن «محمد حسن‌زاده» جوان 28ساله بوکانی را با شلیک نیروهای امنیتی در روز 25 آبان 1401، روی خروجی خود بردند.

با انتشار ادعای کشته شدن این فرد، پدر و برادر محمد حسن‌زاده نیز با سوار شدن به ‌روی این موج، ادعای کشته شدن او را در مراسم خاک‌سپاری‌اش تکرار کردند.

به‌ محض انتشار این خبر و ارسال گزارش واقعه، دستگاه قضائی به موضوع ورود پیدا کرد و مجیدی، دادستان مرکز استان آذربایجان غربی در تاریخ 25 آبان در رابطه با فوت محمد حسن‌زاده اعلام کرد: محمد حسن‌زاده در درگیری شخصی به قتل رسیده است.

تحقیقات اولیه حاکی از این بود که متوفی، در پی درگیری دو گروه که برخی از آنها نیز دارای سابقه محکومیت و شرارت بوده‌اند، در فلکه شهرداری شهرستان بوکان کشته شده است.

بلافاصله بعد از کشته شدن محمد حسن‌زاده، افرادی مشکوک (حدود 20 نفر) با مراجعه به منزل متوفی سعی کردند فوت او را به نیرو‌های امنیتی نسبت بدهند و حتی برای سرپوش گذاشتن روی حقیقت ماجرا، عده‌ای از آنها با مراجعه به بیمارستان، جسد او را ‌دزدیدند.

نوع برخورد رسانه‌های معاند، اقدامات افراد مشکوک و تحقیقات دادستانی بوکان حاکی از این بود که حقیقت ماجرا موضوعی ورای آنچه از سوی نزدیکان و معاندان بیان می‌شد، است.

دادستانی، به‌دلیل حساسیت پرونده، از ابتدا موضوع را به‌دقت تحت ‌نظر قرار داد و تحقیق از خانواده متوفی و بررسی‌های لازم در مورد علت قتل و شناسایی قاتل شروع شد و تحقیقات برای شناسایی قاتل یا قاتلان ادامه پیدا کرد.

اما قاتل محمد حسن‌زاده که بود؟

ازآن‌جا که از ابتدا داستان‌سازی‌ها و حواشی‌ مربوط به این پرونده برای بازپرس مشکوک بود، تحقیقات برای شناسایی قاتل تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی تحقیقات ادامه پیدا کرد.

سرانجام بعد از 10 ماه، صبح امروز (7 شهریور ماه) فردی به‌نام «فردین کریمی» به ‌اتهام قتل محمد حسن‌زاده، دستگیر شد.

طبق تحقیقات بازپرس پرونده، ماجرای قتل محمد حسن‌زاده به این صورت بوده است که او در آن روز، قصد سوار کردن خانمی در فلکه شهرداری بوکان را داشته است اما در این مورد با فردی به ‌نام فردین کریمی به مشکل برمی‌خورد و درگیر می‌شود که این درگیری منجر به چاقوکشی و کشته شدن حسن‌زاده می‌شود.

با دستگیری فردین کریمی و پیدا کردن خانمی که محمد حسن‌زاده قصد سوار کردن او را داشته است، تحقیقات در مورد جزئیات پرونده همچنان در حال انجام است.

بدین ترتیب تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر دادستانی بوکان و مرجع قضایی در استان آذربایجان غربی، حقیقت یک مورد دیگر از سوژه‌های کشته‌سازی و خبرسازی‌های دروغ رسانه‌های معاند در اغتشاشات سال گذشته را برملا کرد.

محمد حسن‌زاده، سوژه کشته‌سازی

با مشخص شدن علت قتل محمد حسن‌زاده، مشخص شد که نام او نیز کنار نام بسیاری از افراد دیگر در لیست دروغین پروژه کشته‌سازی‌های رسانه‌های ضدانقلاب و براندازان در اغتشاشات سال گذشته قرار داشته است،

نام‌هایی مانند: آیلار حقی، نیکا شاکرمی، نگین عبدالملکی، سارینا اسماعیل‌زاده، آیتک رضایی، اسرا پناهی، ناهید مصطفی‌پور، نسرین قادری، نسیم صدقی، هانا دوزدوزانی، سارینا ساعدی، سینا ملایری، محدثه جان‌براری، احسان خواجوی و بسیاری از اسامی دیگر نام‌های آشنایی هستند که از سوی رسانه‌های معاند به‌عنوان کشته‌های اغتشاشات سال گذشته معرفی شدند، در حالی که در آن زمان دستگاه قضائی با ورود و پیگیری سریع و دقیق در مورد هر پرونده، علت فوت یا ضرب‌وجرح این افراد را مشخص می‌کرد و به اطلاع مردم می‌رساند،

به‌عنوان نمونه در پرونده ناهید مصطفی‌پور خانواده این فرد اعلام کرده بود که این خانم بر اثر آنفلوآنزا فوت کرده است اما ادعای کشته شدن او در اغتشاشات در رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی می‌چرخید!

یا در فوت نگین عبدالملکی، با بررسی پرونده مشخص شد که این دختر به‌همراه دوستان خود بر اثر مصرف مشروبات الکلی در ویلایی در همدان، دچار مسمومیت شد و فوت کرد اما رسانه‌های معاند و تجزیه‌طلب از فوت این افراد سوءاستفاده می‌کردند و به‌دروغ خبر کشته شدن آنها را منتشر می‌نمودند،

اخبار مجعولی که با پیگیری‌های دستگاه قضائی، پزشکی قانونی و نهادهای امنیتی و انتظامی، تک به تک مورد بررسی قرار گرفت و دروغ بودن آنها روشن شد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.