افزایش ۲.۲ برابری تقاضای روس‌ها برای سفر به ایران

منابع خبری روس از افزایش ۲.۲ برابری درخواست مردم روسیه برای سفر تابستانی به ایران خبر دادند و آن را نشان‌دهنده علاقه روس‌ها به بازدید از این کشور منحصر به فرد و غنی از نظر فرهنگ و تاریخ دانستند.

به گزارش شهروند آنلاین،خبرگزاری ریانووستی سه‌شنبه این مطلب را با استناد به داده‌های “مگافون” اپراتور روس تلفن همراه از اطلاعات گردشگران روسیه که به سایر کشورها سفر کرده‌اند، گزارش داد.

این خبرگزاری روس در این گزارش نوشت: ایران و عربستان سعودی به مقصدی جذاب برای گردشگران روسی تبدیل شده است همچنانکه علاقه گردشگران روس برای سفر به ایران در تابستان ۲۰۲۳، حدود ۱۱۵ درصد و سفر به عربستان ۱۲۳ درصد افزایش یافته است.

ریانووستی در گزارش خود افزود: این کشورها جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که گردشگران را از سراسر جهان جذب می‌کند.

در این گزارش آمده است:‌ امارات متحده عربی نیز با وجود دمای بالای هوا، به مقصدی محبوب در میان روس‌ها نیز تبدیل شده است که نشان می‌دهد روس‌ها آماده مبارزه با گرما هستند.

این خبرگزاری روس در ادامه با اعلام اینکه اروپا نیز یک مقصد محبوب برای تعطیلات تابستانی مردم روسیه است،‌ گفت: حضور گردشگران روس در ایتالیا ۴۳ درصد، اسپانیا ۳۶ درصد، فرانسه و آلمان هر یک ۳۳ درصد و ترکیه ۲۷ درصد رشد را در ایام تعطیلات تابستانی روسیه نشان می‌دهد.

بنا بر این گزارش، تونس به میزان سه و نیم برابر تابستان سال ۲۰۲۲ در تابستان سال ۲۰۲۳ میزبان گردشگران روس بود و مصر نیز رشد ۱۷۶ درصدی گردشگران روس را نسبت به سال قبل ثبت کرد.

بر این اساس،‌سفر روس‌ها به کوبا ۱۶ برابر و به ونزوئلا بیش از چهار برابر در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.