خروج ۲.۲ میلیون زائر اربعین

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی با بیان اینکه ۲ میلیون و دویست هزار زائر اربعین از ایران راهی عراق شده‌اند، گفت: با تشکیل قرارگاه مشترک بین ۲ کشور، هیچ مشکل و مانعی برای ورود و خروج زائران وجود ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار احمدعلی گودرزی در جمع خبرنگاران مستقر در مرز مهران اظهار داشت: هیچ مشکل و مانعی برای تردد زائران احصا نمی‌شود و در صورت بروز موانع، در سریع‌ترین زمان ممکن با مشارکت ایران و عراق رفع می‌شود.

فرمانده مرزبانی جهوری اسلامی با بیان اینکه 2 میلیون و 200 هزار از ابتدای ماه صفر تا کنون راهی عراق شده‌اند افزود: 500 هزار نفر از این تعداد به کشور بازگشته‌اند.

او با تاکید براینکه هم‌اکنون تردد در همه مرزها به ویژه در مهران به سهولت در جریان است،خاطر نشان کرد: با توجه به دیپلماسی قوی ایران در طی هفت ماه اخیر با مسئولان مرزبانی، پلیس و وزیر کشور عراق هیچ مشکل و ایستایی در مرزهای شش‌گانه کشور برای ورود به داخل خاک عراق وجود ندارد‌.

او با بیان اینکه تا روز اربعین هر لحظه به تعداد موج رفت زائران به خصوص در مرز مهران افزوده می‌شود ادامه داد: افزایش 2 برابری جمعیت عازم عراق دور از انتظار نیست.

او گفت: تردد در مرزها از طریق رصد و پایش هوایی توسط تجهیزات مختلف و نوین به صورت لحظه‌ای مختلف انجام می‌شود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.