افزایش 2 برابری درمانگاه‌های هلال‌احمر نسبت به اربعین 1401

قدردانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تمهیدات درمانی ایران در عراق

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و رئیس کمیته سلامت الکترونیک مجلس شورای اسلامی دو برابر شدن تعداد درمانگاه‌های هلال احمر و افزایش چشم‌گیر پزشکان متخصص داوطلب این جمعیت در اربعین امسال نسبت به سال‌های گذشته را اقدامی‌کم‌نظیر و شایسته قدردانی دانست.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ فاطمه محمدبیگی که به همراه تعدادی از دیگر نمایندگان عضو کمیته بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حال بازدید از ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی هلال احمر در شهر نجف اشرف بود؛ در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر گفت: در بازدیدهای انجام شده متوجه پیشرفت قابل توجه خدمت‌رسانی هلال احمر نسبت به سال‌های گذشته شدیم که قابل قدردانی است.

محمدبیگی که رئیس فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی است؛ توضیح داد: امسال حضور پزشکان متخصص داوطلب هلال احمر افزایش یافته که این موجب آرامش افرادی است که به صورت خانوادگی در راهپیمایی اربعین شرکت کرده‌اند. مردم خیالشان راحت است که ماما، متخصص زنان و زایمان و متخصص اطفال در درمانگا‌ه‌های هلال احمر در خاک عراق حضور دارد.

او افزود: تعداد درمانگاه‌های هلال احمر نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است. انبارهای دارویی گسترش یافته و تامین داروهای مختلف که 145 قلم آن عمومی است به تنوع و متناسب با نیاز بیماران در هر مرحله از مسیر پیاده‌روی فراهم شده است و همچنین در زمینه تجهیزات پزشکی مورد نیاز هم مشکل خاصی وجود ندارد.

محمدبیگی به یکپارچگی خدمات هلال احمر با اتکا به سامانه یکپارچه سلامت در اربعین اشاره کرد و گفت: در ایام اربعین امسال از مرزهای کشور ایران تا شهرهای نجف و کربلا در عراق، هرگونه نیاز به ارائه خدمات درمانی در بخش حوادث و تروماها، در بخش بستری، درمان سرپایی و بیماران انتقالی، در سامانه ساماندهی ثبت و اعلام می‌شود. این سامانه به صورت آنی و برخط قابلیت گزارش‌گیری دارد و پرونده الکترونیک درمانی زائران در آن تشکیل می‌شود. این موضوع در واقع در عملیات‌های سلامت در تجمعات انبوه در دنیا بسیار کم‌نظیر بوده و تجربه‌ای منحصر به فرد است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، استفاده از تجهیزات جدید و نوآوری‌های پزشکی متکی به فناوری در کنترل بیماری‌های واگیر برای حفظ سلامت تجمع انبوه میلیون‌ها زائر دوستدار اهل بیت را ویژگی‌ عملیات سلامت در اربعین امسال دانست و از نقش محوری هلال احمر در این موضوع قدرادنی کرد.

فاطمه محمدبیگی به عنوان ناظر حوزه سلامت به همراه تعدادی از همکارانش از سوی مجلس شورای اسلامی و با هماهنگی ستاد برگزاری راهپیمایی اربعین به عراق سفر کرده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.