موفقیت ایران در آسیا و اقیانوسیه

ایران برای نخستین بار توانست نمایندگی صدور گواهی ایزو ۱۵۱۸۹ انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی در منطقه آسیا و اقیانوسیه را دریافت کند.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، غلامرضا حمزه لو، دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی، در نشست خبری ارائه دستاوردهای نهاد اعتباربخش آزمایشگاه‌های پزشکی، گفت: هدایت ۵۰ درصد آزمایشگاه‌های کشور در بخش خصوصی و دولتی بر عهده انجمن است.

حمزه لو گفت: بحث استانداردسازی در سال ۸۳ در کنگره سوم علوم آزمایشگاهی مطرح شد و سیاستگذاری‌ها در حوزه سلامت را تحت تأثیر قرار داد.

دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی گفت : در بحث اعتباربخشی، ارزیابی کیفی آزمایشگاه‌ها در خارج از کشور موضوع مهمی است، به طوری که از سال ۸۷ تاکنون ۴۵ دوره ارزیابی را برای دو هزار آزمایشگاه‌ تحت نظارت انجمن برگزار کرده‌ایم. انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی در همکاری با نهادهای بین‌المللی، از جایگاه بالایی برخوردار است و در حال حاضر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی عضو انجمن بین‌المللی APAC است.

حمزه لو افزود : کسب این گواهی برای آزمایشگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است و در حال حاضر کسب این گواهینامه برای آزمایشگاه‌های تشخیص طبی در کشور، داوطلبانه است.

دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی گفت: دستاوردهای انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی بسیار مهم است و جزو ۵ انجمن برتر گروه پزشکی در کشور هستیم.

حمزه لو از وجود ۵ هزار و هشتصد آزمایشگاه تشخیص طبی در کشور خبر داد و گفت: ۳هزار آزمایشگاه در بخش خصوصی و مابقی در بخش دولتی فعال هستند.

نهاد بین‌المللی APAC دارای ۸۲ عضو از ۵۰ کشور جهان است و اعضای اصلی آن ۵۸ عضو بود که با اضافه شدن نام ایران، به ۵۹ عضو اصلی رسید ./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.