رشد ۲۶ درصدی مبادلات تجاری ایران و آمریکا

دفتر آمار آمریکا اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ۷ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۳۱ میلیون دلار رسید.

به گزارش شهروند آنلاین، مبادلات تجاری ایران و آمریکا در ماه‌های ژانویه تا جولای ۲۰۲۳ با رشد ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۱.۲ میلیون دلار رسیده است. کل تجارت دو کشور در ۷ ماهه نخست سال قبل ۲۴.۷ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا جولای امسال ۲۶ درصد رشد کرده و به ۳۰.۶ میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل صادرات آمریکا به ایران ۲۴.۲ میلیون دلار گزارش شده بود.

واردات آمریکا از ایران در ۷ ماهه نخست ۲۰۲۳ نیز بالغ بر ۰.۶ میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰ درصد رشد داشته است. آمریکا در ۷ ماهه نخست سال قبل ۰.۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

مبادلات تجاری ایران و آمریکا همچنان نسبت به کل مبادلات تجاری دو کشور رقم بسیار ناچیزی را شامل می‌شود که این امر نشان‌دهنده تداوم سیاست‌های خصمانه دولت دموکرات آمریکاعلیه ایران است. ایران در میان واردکنندگان کالا‌های آمریکایی در ۷ ماهه نخست امسال رتبه ۱۷۶ و در میان کشور‌های صادرکننده کالا به آمریکا رتبه ۲۱۱ را داشته است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.