پرتاب ماهواره خورشید آهنگ از چابهار

بخش اول پایگاه فضایی چابهار تا پایان ۱۴۰۳ تکمیل می‌شود

سخنگوی سازمان فضایی ایران با بیان اینکه این سازمان در میانه گام اول طرح طراحی و ساخت پایگاه فضایی چابهار است، گفت: این بخش تا پایان ۱۴۰۳ برای پرتاب مدار پایین آماده می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، دلیریان، پایگاه فضایی چابهار را یکی از طرح‌های کلان سازمان فضایی دانست و گفت: با توجه به دغدغه‌های رئیس جمهور در حوزه فضایی، اعتبارات این طرح تامین شده است.

بر اساس این گزارش، در جلسه اول شورای عالی فضایی نیز که سال ۱۴۰۰ و بعد از ۱۱ سال برگزار شد، یکی از دستورات رئیس جمهور، اجرای فرآیند طراحی و ساخت پایگاه ملی پرتاب چابهار بود.

او با تاکید بر تامین اعتبارات طراحی و ساخت پایگاه فضایی چابهار خاطرنشان کرد: پایگاه ملی فضایی چابهار دارای ۳ بخش است که سازمان فضایی در نیمه بخش اول آن قرار دارد و امیدواریم در نیمه اول ۱۴۰۳ و در ابتدای ۱۴۰۴ این پایگاه، قابلیت پرتاب ماهواره خورشید آهنگ توسط پرتاب‌گر‌های راهبردی سوخت جامد را پیدا کند.

دلیریان، بخش اول طرح پایگاه فضایی را پرتاب مدار پایین ذکر کرد و یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در برنامه ۱۰ ساله فضایی این پایگاه تا ۱۴۱۰ قابلیت پرتاب بین‌المللی را خواهد یافت./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.