رایگان‌شدن مترو و اتوبوس ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با دوفوریت اصلاحیه ارائه بسته تشویقی حمل‌ونقل عمومی شهر تهران برای بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس ۱۴۰۲ موافقت کردند و برمبنای آن بلیت مترو و اتوبوس در ۱۵ روز اول مهر رایگان خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین، در جریان یکصدوهفتادوهشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، دوفوریت لایحه اصلاحیه ارائه بسته تشویقی حمل‌ونقل عمومی شهر تهران برای بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس 1402 در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران در ارتباط با دوفوریت لایحه اشاره‌شده اظهار کرد: با توجه به شعار امسال، در جهت ایجاد تسهیل‌گری در تولید و رفاه زندگی مردم، از طرفی مهار تورم و رشد تولید، همه دستگاه‌ها یک مسئولیت خطیر در جهت تحقق شعار سال دارند، در همین ارتباط نیز شهرداری تهران اقداماتی را انجام داده است.

او تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که شهرداری تهران در آستانه سال تحصیلی به آن پرداخته است موضوع ارائه خدمات ویژه در حوزه حمل‌ونقل به دانش‌آموزان و دانشجویان است؛ البته ناگفته نماند که در همین ارتباط مدیریت شهری در سنوات گذشته تخفیف 50درصدی را برای دانش‌آموزان و دانشجویان در نظر گرفته بود ولی امسال بنا داریم با مساعدت شورای شهر تهران در مدت یک ماه خدمات رایگانی را در بخش مترو و اتوبوس ارائه کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: در همین ارتباط جلسات متعددی با سازمان فاوا، مترو و اتوبوسرانی برگزار شده است و زیرساخت‌های لازم جهت ارائه خدمات رایگان به دانش‌آموزان و دانشجویان همزمان با سال تحصیلی انجام شده است و عملاً مشکلی در ارائه خدمات وجود ندارد.

زاکانی در ارتباط با ضرورت دوفوریت بودن لایحه اشاره‌شده تصریح کرد: با توجه به اینکه در یکی دو هفته گذشته ما درگیر مراسم اربعین بودیم و با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی، این لایحه به‌صورت دوفوریت به شورای شهر تهران تقدیم شده است و انتظار ما این است که اعضای شورا با دوفوریت این لایحه موافقت کنند.

او همچنین درباره کیف پول شهروندی ابراز کرد: در قالب این کیف پول، بنا داریم خدمات مختلف در مجموعه‌های شهرداری تهران از جمله میادین، شرکت اتوبوسرانی، مترو  و پسماند را از طریق کیف پول به شهروندان ارائه کنیم و این کیف پول نیز همزمان با سال تحصیلی جدید رونمایی خواهد شد.

شهردار تهران با یادآوری اینکه کل درآمد شرکت مترو در ماه 150 میلیارد تومان و اتوبوس 45 میلیارد تومان است، اظهار کرد: بر اساس آماری که داریم سال گذشته 4 درصد دانش‌آموزان از مجموعه مترو و اتوبوس استفاده کرده‌اند.

زاکانی همچنین از تخفیف 30درصدی برای افرادی که از کیف پول شهروندی استفاده می‌کنند خبر داد و گفت: کسانی که از این کیف پول استفاده کنند، از این تخفیف بهره‌مند خواهند شد.

در ادامه برخی از اعضای شورای شهر به‌عنوان موافق و مخالف این لایحه صحبت کردند که در نهایت با پیشنهاد ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا قرار بر این شد با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی دوفوریت این لایحه برای مدت 15 روز به تصویب شورای شهر تهران برسد و برای 15 روز باقیمانده از مهرماه (از شانزدهم تا سی‌ام مهرماه) لایحه اشاره‌شده به‌صورت یک‌فوریتی در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار بگیرد.

با موافقت اعضای شورای شهر تهران بلیت مترو و اتوبوس برای دانش‌آموزان و دانشجویان از اول تا 15 مهرماه به‌صورت رایگان خواهد بود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.