ایران؛رکورددار بازرسی‌های جهانی آژانس اتمی

رئیس سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با الجزیره گفت: منطقی نیست ایران بیش از ۱۰ برابر دیگر کشور‌ها تحت بازرسی قرار گیرد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد اسلامی حجم تاسیسات هسته‌ای ایران را حدود ۲ درصد تاسیسات هسته‌ای سراسر جهان دانست و گفت منطقی نیست بیش از ۱۰ برابر دیگر کشور‌ها تحت بازرسی قرار بگیریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: ایران همکاری خوبی با آژانس بین المللی انرژی اتمی دارد.

اسلامی تصریح کرد: حدود ۱۲۰ بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم‌اکنون مورد پذیرش تهران هستند و فعالیت جدی دارند. حال اگر تعداد کمی از آنان را رد کنیم، حقمان است. ما عملکردشان را زیرنظر داریم و حق داریم آنان را قبول یا رد کنیم. تصمیم نپذیرفتن برخی از آنان به معنای همکاری نکردن ایران نیست. ما با آژانس همکاری می‌کنیم و این همکاری روزانه ادامه دارد، اما برخی از بازرسان به علت عملکردشان رد شدند، این عادی و متداول است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد: دیدار با آقای گروسی، دیداری دوستانه بود و در فضای عادی انجام شد، زیرا همکاری ما با آژانس از همکاری هر کشور دیگری با آن مهمتر است. ما با بیشترین بازرسی روزانه ممکن از تاسیسات مان مواجه هستیم. اگر بخواهیم حجم تاسیسات‌مان را مشخص کنیم، حدود ۲ درصد تاسیسات هسته‌ای سراسر جهان است. عملیات بازرسی که آژانس در ایران انجام می‌دهد، حدود ۲۵ درصد عملیات بازرسی است که در سراسر جهان انجام می‌دهد./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.