ایران؛بهترین کشور در توسعه شبکه آبیاری و زهکشی

دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران گفت: کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران بار دیگر به‌ عنوان بهترین کمیته ملی کشورهای عضو کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شد.

به گزارش شهروند آنلاین، مهرزاد احسانی افزود: بر اساس ارزیابی عملکرد کمیته‌های ملی عضو که در سال ۲۰۲۳ میلادی برای یک دوره سه‌ساله توسط کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انجام شده، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به‌ عنوان بهترین و فعال‌ترین کمیته ملی از میان ۷۸ کشور عضو کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شده است.

او افزود: کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی باهدف شناسایی و تقدیر از فعال‌ترین کمیته‌های ملی عضو، هر سه سال یک بار و همزمان با برگزاری کنگره‌های بین‌المللی، اقدام به ارزیابی عملکرد کمیته‌های ملی عضو می‌کند.

احسانی ادامه داد: در هفتمین دوره ارزیابی عملکرد از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برای سومین بار در هفت دوره گذشته از سوی داوران بین‌المللی به‌عنوان بهترین کمیته ملی برگزیده شده است.

دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران با بیان اینکه برای بررسی عملکرد کمیته‌های ملی، حدود ۵۰ شاخص عملکردی، مورد ارزیابی و مقایسه قرار می‌گیرد، گفت: به‌ منظور تجلیل از فعالیت‌ها و عملکرد کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران، مقرر است در مراسم رسمی در بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی که در آبان‌ماه سال جاری در کشور هند برگزار می‌شود، با اهدای لوح تقدیر و تندیس از نمایندگان کمیته ملی ایران تقدیر به عمل آید.

احسانی با اشاره به پیشینه کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی ادامه داد: این کمیسیون در سال ۱۹۵۰ باهدف توسعه علوم و فنون آبیاری و زهکشی شکل‌گرفته است.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر دبیرخانه این کمیسیون بین‌المللی در دهلی‌نو در کشور هند مستقر بوده و ۷۸ کشور دنیا عضو این کمیسیون بین‌المللی هستند. کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران نیز از سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و در حال فعالیت است.

برگزیدگان بهترین کمیته ملی در ادوار گذشته شامل کره جنوبی در سال ۲۰۰۲، مصر در سال ۲۰۰۵، ایران در سال ۲۰۰۸، آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۱، کره جنوبی در سال ۲۰۱۴، ایران در سال ۲۰۱۷ و ایران در سال ۲۰۲۳.می‌شوند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.