دبیر کل هلال احمر:خدمات‌رسانی در اربعین حسینی بدون توجه به نژاد و ملیت بود

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در آئین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خادمان جمعیت هلال احمر در اربعین حسینی گفت: حضور و خدمات‌رسانی داوطلبان امدادگر هلال احمر در مراسم اربعین حسینی بدون توجه به نژاد و ملیت بود.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌‎احمر؛ آئین بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خادمان جمعیت هلال احمر در اربعین حسینی صبح یکشنبه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، در جریان برگزاری این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در 8 سال، دفاع مقدس، داوطلبان جمعیت هلال‌احمر، در کنار رزمندگان، در راستای اهداف جمعیت، فعالیت کردند و در این راه، 491 نفر از امدادگران داوطلب، به مقام شهادت رسیدند.

سلیمانی به بیان این که بهانه برگزاری این مراسم، تقدیر از داوطلبان امدادگر در مراسم اربعین و 28 صفر است، افزود: در این راستا، حضور داوطلبان در مراسم اربعین و خدمات آنها در مرزها، چه در مرزهای غربی و شرقی و چه مرزهای شمالی، در ریدان، میرجاوه، شلمچه، دوغارون و … ارزشمند بود. به جز این اما امدادگران در پایگاه‌های بین مرزی و در جاده‌ها نیز به ارائه خدمات به زائران در داخل کشور و حتی به زائران دیگر کشورها که از ایران عبور می ‌کردند، پرداختند و خدمات‌رسانی به نژاد و ملیت بی‌توجه بودند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت:  حضور و خدمات رسانی 4 هزار پزشک و پرستار داوطلب در بیش از 500 پایگاه امدادی، ارزشمند و قابل تقدیر است.

او با اشاره به طرح همسفران خورشید در مراسم 28 صفر توضیح داد: در این مراسم نیز، کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شد، اجتماع 5 هزار نفر از جوان و نوجوان داوطلب برای زیارت و ارائه خدمات به زائران حرم امام رضا (ع)، ارزشمند و قابل تقدیر و ستودنی بود.

دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: مردمی‌بودن و جهادی بودن از ویژگی داوطلبان هلال احمر است. باید از همه داوطلبان، گروه‌های جهادی و اعضای مرکز پزشکی حج و سایر زحمتکشان با تمامی امکانات قدردانی کرد.

او خاطر نشان کرد: اینکه در موضوعات و مناسبت‌های مهم با اخلاق امدادگری بتوانیم قدمی‌برای جامعه اسلامی خود تخت فرامین مقام معظم رهبری برداریم برایمان افتخار است.

سلیمانی با تاکید بر اینکه وحدت یکی از اصول هفتگانه جمعیت هلال احمر است؛ نیروهای داوطلب هلال احمر در عین وحدت و همبستگی تحت فرمایش رهبر انقلاب در خدمت مردم کشورمان در مراسم‌هایی همچون اربعین هستند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.