فروچاله؛ تهدید جدی برای کبودرآهنگ

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان همدان گفت: فروچاله‌های کبودرآهنگ تهدید جدی برای این شهرستان محسوب می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین،حسن خانجانی موقر روز سه شنبه در آیین معارفه دادستان کبودرآهنگ از مسئولان امور آب خواست هرچه زودتر چاه‌های غیرمجاز را ساماندهی کنند و امور آب در این حوزه پاسخگو باشد.

او اضافه کرد: دادستان هر شهرستان به عنوان مدعی‌العموم وظایف قانونی بی‌شماری دارد و در گرفتن حق مردم از هر مرجعی، پیشگام است.

او با اشاره به اینکه شهرستان کبودرآهنگ با توجه به داشتن پایگاه نوژه، پدافند هوایی شهدای سوباشی و غارعلیصدر از موقعیت‌های منحصر به فردی برخوردار است، تصریح کرد: با این وجود این شهرستان گرفتار محرومیت‌هایی است که گاه ناشی از ترک فعل مسئولان است و دادستان می‌تواند با شناسایی این ترک فعل‌ها برخورد قاطعانه‌ای در دفاع از حق مردم داشته باشد.

دادستان همدان افزود: رسیدگی به پرونده های قضائی با سرعت و دقت تمام، تعامل تنگاتنگ درون‌سازمانی و نیز برون‌سازمانی با سایر دستگاه‌ها، تلاش برای اجرای احکام صادره، نظارت بر ضابطان، سرکشی مستمر از زندان و مراکز سرپرستی و کمپ‌های ترک اعتیاد بخشی از اولویت‌های دادستانی شهرستان باشد.

خانجانی از افزایش پرونده‌های قضائی خبرداد و گفت: توجه به امنیت روانی و فیزیکی مردم از دیگر اولویت‌هایی است که باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم با هدف بررسی عناوین مجرمانه مختص هر حوزه قضائی و ارایه راهکار برای حل آن یک ضرورت است.

قائم مقام رئیس کل دادگستری استان همدان نیز با گرامیداشت هفته وحدت، گفت: طبق روایتی از نبی اکرم (ص)، اگر کسی بهشت می‌خواهد از اموالش در راه خدا انفاق کند، یا در کمک به مظلوم از داشته خود برای مشاوره و راهنمایی بهره بگیرد و اگر دانش حقوقی برای دفاع از حق ندارد، سکوت اختیار کند و بدون سند و مدرک حرفی نزد.

حجت‌الاسلام پیرمحمد احمدوند اظهار کرد: اقدامات دستگاه قضائی نیز در راستای عدالتگری و حمایت از مظلوم است و این امر در تعالیم اسلامی مورد تأکید قرار دارد.

او افزود: با توجه به فضای مسمومی که شبکه‌های مجازی ایجاد کرده‌اند، شاهد افزایش پرونده‌های قضائی به ویژه در حوزه خانواده هستیم که زنگ خطری برای جامعه است.

در این مراسم از زحمات محمد محمودوند تجلیل و علیرضا محراب پور به عنوان دادستان جدید شهرستان کبودرآهنگ معرفی شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.