پسر بایدن در جایگاه متهم

پس از مخالفت قاضی دادگاه برای برگزاری دادگاه غیر حضوری، پسر رئیس‌جمهور آمریکا امروز سه‌شنبه برای رسیدگی به اتهامات مربوط به خرید و نگهداری غیرقانونی اسلحه در دادگاه ایالت دلاور حاضر می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، قرار است «هانتر بایدن» پسر جو بایدن در دادگاهی واقع در ایالت «دلاور» آمریکا در خصوص اتهامات مربوط به خرید و نگهداری غیرقانونی اسلحه حاضر شود. این دادگاه در شرایطی برگزار می‌شود که او با سه اتهام مربوط به خرید یک فقره اسلحه کلت کالیبر ۳۸ در سال ۲۰۱۸ مواجه است.

بایدن به دروغ‌گویی و اظهارات نادرست در هنگام پر کردن برگه خرید اسلحه و استفاده از مواد مخدر در هنگام خرید و نگهداری اسلحه متهم شده است.

مورد سوم اتهام علیه او تحت تاثیر این ادعاست که  او اسلحه را  کاملا غیرقانونی خریده است. طبق بررسی‌های انجام شده این خرید در تاریخ اکتبر سال ۲۰۱۸ صورت گرفته و هانتر بایدن در شرایطی که مواد مخدر استفاده می‌کرده این اسلحه را به مدت ۱۱ روز در دست داشته است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داده: «آبه دیوید لوول» وکیل بایدن  به دادگاه اعلام کرده: پسر رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز سه‌شنبه در ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در دادگاه ویلمینگتون ایالت دلاور بی‌گناهی‌اش را اعلام کند. پیش از این وکیل بایدن از قاضی دادگاه خواسته بود تا اجازه دهد، هانتر بایدن که در کالیفرنیا زندگی می‌کند از طریق ویدئو اظهاراتش را در دادگاه مطرح کند و حضور فیزیکی نداشته باشد، با این حال  قاضی «کریستوفر بورک»  این درخواست را رد کرد. برک در حکم خود نوشته است: متهم نباید به هیچ عنوان در این مورد مشمول امتیاز خاصی شود.

اکنون سه اتهام مربوط به حمل اسلحه علیه هانتر بایدن مطرح شده است. اگر او در این جریان مجرم شناخته شود از نظر قانونی به ۲۵ سال زندان محکوم خواهد شد. اگرچه در عمل چنین جرایمی اگر با اتهامات دیگری مربوط نشود، به ندرت  برای متهم مجازات زندان در نظر گرفته می‌شود.

«دیوید سی وایس» دادستان کل آمریکا همچنین عنوان کرده که در حال تحقیق درباره دیگر اتهامات احتمالی جو بایدن در زمینه فرارهای مالیاتی اوست. معاملات تجاری هانتر بایدن در اوکراین و چین، زمانی که پدرش در دوران باراک اوباما، معاون رئیس جمهور بود، مورد انتقاد دائمی جمهوری خواهان بوده است.

تاکنون هانتر بایدن به اتهام دیگری که مربوط به فعالیت‌های تجاری خارجی‌اش باشد، متهم نشده است و هنوز هیچ مدرک معتبری که نشان دهد پدرش، جو بایدن در انجام فعالیت‌های تجاری غیرقانونی با هانتر همکاری کرده، به دست نیامده است.

هانتر بایدن فارغ التحصیل رشته وکالت از دانشگاه «ییل» آمریکاست با این حال اعتیاد فزاینده او به مواد مخدر و الکل زندگی‌اش را سال‌هاست که مخدوش کرده است. پدرش در همه اتهاماتی که علیه پسرش مطرح شده، کنار هانتر بایدن ایستاده و حتی در یکی از مصاحبه‌هایش در اوایل سال جاری عنوان کرده بود: هانتر هیچ اشتباهی مرتکب نشده است./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.