کدام بازیگران سابق امکان فعالیت ندارند؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره امکان ادامه فعالیت برخی از بازیگران سابق که خارج از ایران ساکن هستند و علیه نظام جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کنند، گفت:کسی که به قوانین جمهوری اسلامی احترام نگذارد امکان فعالیت ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت افزود: بعد از جلسه قرارگاه زیست عفیفانه که به ریاست آیت‌الله رئیسی برگزار شد، تمهیداتی اندیشیده شده و تلاش ما این است که دسترسی مردم به لباس و پوشاک مناسب، هموار شود.

اسماعیلی گفت: گلایه بسیاری از بانوان و آقایان این است که لباس مناسب پیدا نمی‌شود که ما در حال رفع این مشکل هستیم.

او با اشاره به ایجاد سکوی دائم فروش لباس اسلامی تا پایان شهریور گفت: این اتفاق در ۱۵ استان روی داده است و دوستان در شورای فرهنگ عمومی و کارگروه مد و لباس با حضور در استان‌ها این سکو‌ها را افتتاح کرده‌اند.

اسماعیلی نیز درباره امکان ادامه فعالیت برخی از بازیگران سابق که خارج از ایران ساکن هستند و علیه نظام جمهوری اسلامی تبلیغ می‌کنند، اشاره کرد و افزود:کسی که به قوانین جمهوری اسلامی احترام نگذارد امکان فعالیت ندارد تا زمانی که آن موانع برطرف شود و ما این موضوع را محکم و صریح اعلام کرده‌ایم.

او با اشاره به تدوین سند ملی موسیقی افزود: تدوین این سند پس از ۴۰ سال، اتفاق خیلی مهمی بود که در نهایت به تصویب شورای هنر رسیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وقتی مصوبات شورای هنر به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود، اعضا به مدت دو هفته برای بررسی فرصت دارند. اگر کمتر از ۳ نفر از اعضا اعتراض کنند، این به عنوان مصوبه تلقی شده و توسط رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ می‌شود. اگر هم اعتراضی وجود داشته باشد، مجدداً به شورای هنر برمی‌گردد و به اعتراضات رسیدگی می‌شود./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.