واریز خسارت 43 میلیون دلاری ایران

حکم دیوان داوری دعاوی علیه آمریکا اجرایی شد

حکم دیوان داوری دعاوی علیه آمریکا برای واریز خسارت ۴۳ میلیون دلاری به حساب ایران، اجرا شد.

به گزارش شهروند آنلاین، مرکز امور حقوقی بین‌المللی معاونت حقوقی رئیس جمهور از اجرای رأی شماره ۶۰۴ دیوان داوری دعاوی ایران ـ آمریکا (پرونده الف ـ ۱۵) و واریز ۴۳ میلیون دلار به حساب جمهوری اسلامی ایران در بانک هلندی در لاهه، خبر داد.

در بخشی از اطلاعیه مرکز امور حقوقی بین‌المللی آمده است: در پرونده الف ـ ۱۵ با موضوع نقض تعهدات دولت آمریکا مبنی بر ترتیب انتقال اقلام غیر نظامی ایران، مطابق با بیانیه الجزایر، دیوان داوری دعاوی ایران ـ آمریکا، رأی شماره ۶۰۴ را به نفع ایران صادر و دولت آمریکا را محکوم به پرداخت خسارت وارد شده به دولت جمهوری اسلامی ایران، کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: متعاقب پیگیری‌های مکرر و مصرانه مرکز امور حقوقی بین‌المللی معاونت حقوقی رئیس جمهور، برای احقاق حقوق ایران بر اساس رأی صادره، مبلغ ۴۳ میلیون دلار از طرف دولت آمریکا بابت اصل محکوم‌به و بهره آن تا زمان اجرای رأی به حساب جمهوری اسلامی ایران، نزد بانک هلندی در لاهه، واریز شد.

امسال، آمریکا در عرصه حقوق بین‌الملل در برابر ایران، متوجه شکست‌های بسیاری شده که مهم‌ترین آن، محکومیت تاریخی آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری در پرونده بعضی اموال ایران بوده است./خبرگزاری صداوسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.