افتتاح آزادراه چهار فصل شیراز- اصفهان با حضور رئیس جمهوری

مجری آزادراه‌های مرکز و جنوب کشور گفت: آزادراه شیراز- اصفهان به طول ۲۱۲ کیلومتر به دلیل چشم‌اندازهای خاص که شامل دره، دشت، آبشار، رودخانه و سد می‌شود به آزادراه چهار فصل معروف است که هفته جاری با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شهروند آنلاین،«علیرضا صلواتی» امروز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان با حضور رئیس جمهوری در تاریخ ۲۰ مهرماه، اظهار کرد: در کنار مهم‌ترین مزایای این آزادراه از جمله کاهش زمان سفر، افزایش ایمنی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت،این آزادراه یکی از زیباترین آزادراه‌های کشور است که صاحب چشم‌نوازترین چشم‌اندازهای طبیعی است.

او افزود: منطقه سرحد فارس با چشم‌نواز زیبا، دشت‌های سرسبز و ییلاقات سرسبز در طول این مسیر آزادراهی قرار دارد. رود کر که بزرگ‌ترین رودخانه استان فارس است نیز در امتداد بخشی از آزادراه قرار دارد. سد درودزن مرودشت نیز بخش دیگری از چشم‌انداز این مسیر آزادراهی است.

مجری آزادراه‌های مرکز و جنوب کشور با بیان اینکه مردم هنگام عبور از این آزادراه با تماشای دره و آفتاب و آبشار و برف و باران سفری چشم‌نواز و روح‌افزا را دارند، گفت: به آزادراه شیراز- اصفهان می‌توانیم عنوان آزادراه چهار فصل را اطلاق دهیم.

به گفته مجری آزادراه‌های مرکز و جنوب کشور ادامه داد: در فصل زمستان سال گذشته در بخشی از این آزادراه تا یک متر برف بارید، اگرچه چهار فصل بودن این آزادراه هزینه‌های نگهداری آن را چند برابر کرده است، اما سعی شده با حفظ پیوست‌های زیست محیطی با هدف حفظ طبیعت در امتداد این آزادراه و محافظت از جان حیوانات، به زیست بوم اطراف این مسیر آزادراهی صدمه‌ای وارد نشود.

اَبَرپروژه آزادراه شیراز- اصفهان که در سال ۱۳۹۲ آغاز شده بود پس از تامین اعتبار از سوی دولت سیزدهم در شش قطعه به طول ۲۱۲ کیلومتر هم‌اکنون آماده افتتاح است و بخش مهمی از کریدور آزادراهی شمال به جنوب کشور را تکمیل خواهد کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.