قدردانی افغانستان از کمک های امدادی ایران

وزیر صحه افغانستان از کمک های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به زلزله زدگان هرات تشکر کرد

وزیر صحه افغانستان در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی که به عنوان نماینده هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در منطقه زلزله زده هرات به سر می برد، از هلال‌احمر ایران برای امدادرسانی به زلزله زدگان افغانستان تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش شهروندآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ، «محسن ذاکریان» به عنوان نماینده هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ضمن حضور در مناطق زلزله زده کشور افغانستان با وزیر صحت حکومت اسلامی افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

ذاکریان در این دیدار ضمن اشاره به کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در بخش های جستجو و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری که وارد کشور افغانستان شده است، از آمادگی همکاری و مشارکت ایران در حوزه بهداشت و درمان کشور افغانستان خبر داد.

دکتر «قلندر عباد» وزیر صحت دولت اسلامی افغانستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و حضور جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این کشور  گفت: به همکاری‌های ادامه دار با جمهوری اسلامی ایران در حوزه بهداشت درمان تمایل داریم و از همکاری، کمک های امدادی و ابراز همدردی جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاریم.

جمهوری اسلامی ایران در پی وقوع زلزله مرگبار روز شنبه هفته جاری در افغانستان که تاکنون بیش از 2500 قربانی و هزاران مجروح و بی خانمان برجای گذاشته، یک محموله امدادی و ۵۰ امدادگر را در قالب ۱۰ تیم عملیاتی از استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی و سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر به افغانستان اعزام کرد.

محموله امدادی ایران شامل ۵۰۰ دستگاه چادر امدادی، یکهزار تخته موکت، ۴ هزار تخته پتو، ۵۰۰ ست ظروف، ۵۰۰ بسته غذایی ۱۰روزه به همراه تجهیزات جست‌وجو و نجات، زنده‌یاب و تیم‌های سگ های آموزش دیده تجسس (آنست) بود و همراه با آنها، ۳ دستگاه وانت آنست، ۶ دستگاه وانت کمک‌دار، ۳ دستگاه آمبولانس و ۵ دستگاه خودروی سنگین نیز به افغانستان اعزام شد.

«حسن کاظمی قمی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان نیز در یک نشست خبری با تشریح کمک‌ های ایران برای آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه اخیر در ولایت هرات گفته است که به رسم برادری، بیمارستان صحرایی ایران برای زلزله زدگان هرات برپا می شود.

وی گفت: شنبه شب تیم‌های امدادرسان ایران با “سگ‌های زنده‌یاب” از مرز دوغارون وارد اسلام‌قلعه شدند و از دیروز نیز ارسال کمک‌های ایران در زمینه ایجاد سرپناه موقت و امکانات درمانی برای زلزله زدگان افغانستان آغاز شده است.

محسن ذاکریان نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز  از بیماران بستری در  بیمارستان دولتی هرات عیادت و پیام تسلیت و ابراز همدری جمهوری اسلامی ایران را به مردم و مسئولین حکومت اسلامی افغانستان ابلاغ کرده است.

بر پایه این گزارش، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ضمن حضور در بخش های مختلف بیمارستان حوزوی (دولتی) هرات و دیدار چهره به چهره با مصدومین حادثه زلزله و کادر درمان این بیمارستان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه خدمات بشردوستانه در حوزه بهداشت و درمان مطالبی اعلام و برای مجروحان حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.

شفاخانه تخصصی حوزوی (دولتی و عمومی) هرات دارای 650 تخت بیمارستانی و امکانات کامل درمانی و بستری است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.