تأمین ۹۳ درصد برق کشور توسط واحدهای حرارتی

میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی در نیمه نخست امسال با افزایش سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود ۲۰۰ میلیون مگاوات رسیده است.

به گزارش شهروند آنلاین، نیروگاه‌های حرارتی طی نیمه نخست امسال توانسته‌اند با تولید حدود 200 میلیون مگاوات ساعت انرژی، ضمن تامین 93 درصد برق مورد نیاز شبکه نقش مهمی در تامین انرژی پایدار و مطمئن برای مشترکان سراسر کشور و گذر موفق از روزهای گرم پیک تابستان امسال داشته باشند.

از این میزان تولید بیش از 53 درصد آن مربوط به واحدهای سیکل ‌ترکیبی است که میزان تولید انرژی آنها با افزایش پنج درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 105 میلیون مگاوات ساعت رسیده است.

در سال گذشته با افزوده شدن هشت واحد بخار جدید در نیروگاه‌های غرب کارون، عسلویه، فردوسی، خرم‌آباد، سبلان، بعثت پارس‌جنوبی(دو واحد) و ارومیه شاهد جهش تولید نیروگاه‌های سیکل‌ ترکیبی در نیمه نخست امسال به عنوان واحدهای تولید کننده برق دوستدار محیط زیست هستیم.

تبدیل نیروگاه‌های گازی به سیکل‌ ترکیبی از کارآمدترین روش‌های بهبود راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور به شمار می‌آید که نه‌تنها برای صنعت برق، بلکه برای محیط‌ زیست و صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیز بسیار موثر است و در سال‌های آینده شاهد تاثیرات گسترده آن خواهیم بود. تنها از محل افتتاح این واحدهای جدید سالانه دو میلیارد مترمکعب در مصرف سوخت صرفه‌جویی خواهد شد.

همچنین در این میان سهم واحدهای گازی در تولید برق نیمه نخست امسال 48 میلیون مگاوات ساعت و سهم واحدهای بخاری نیز 45 میلیون مگاوات ساعت بوده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.