امیدواری زکزاکی درباره انقلاب ایران

شیخ ابراهیم زکزاکی در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: امیدواریم انقلاب اسلامی ایران با تحول در دنیا زمینه ظهور را فراهم کند.

به گزارش شهروند آنلاین، شیخ ابراهیم زکزاکی در جمع استقبال‌کنندگان در فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار کرد: خیلی خوشحالم که می بینم این چنین جمعیتی از جریان مقاومت حمایت می‌کند و در اینجا حضور پیدا کرده‌اند.

او از حضور مردم تشکر کرد و گفت: بدانید که ما در این دنیا برای آزمایش آمده‌ایم، و همه تحت یک آزمایش بزرگ هستیم که 8 سال گذشته، ما در یک آزمایش بزرگ بودیم که به حمدالله به خیر گذشت.

زکزاکی در ادامه بیان کرد: امیدواریم ان شاءالله انقلاب اسلامی ایران بتواند آن تحول را در همه دنیا از جمله آمریکا، اروپا و سایر کشورها ایجاد کند تا زمینه برای ظهور حضرت مهدی فراهم شود.

شیخ ابراهیم زکزاکی از فرودگاه امام خمینی وارد ایران شد، او با تأثیر از انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی(ره)، به مذهب شیعه مشرف شد و با تأسیس جنبش اسلامی نیجریه، ۳۰۰ مدرسه اسلامی در نیجریه و کشورهای همسایه آن تأسیس کرد. تعداد پیروان اهل بیت(ع) در نیجریه، با تلاش‌های او به میلیون‌ها تَن رسیده است.

زکزاکی، در جریان حمله نیروهای ارتش نیجریه به حسینیه بقیة الله(عج) در شهر زاریا در سال ۱۳۹۴ بازداشت و زندانی شد. در این حمله حدود ۲ هزار نفر از شیعیان نیجریه که سه نفر از آنها فرزندان شیخ زکزاکی بودند، به شهادت رسیدند. او و همسرش پس از شش سال حصر خانگی و زندان در ۶ مرداد ۱۴۰۰ از تمام موارد اتهامی تبرئه و آزاد شدند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.