کاهش بار غم هرات با حضور هلال احمر ایران

شیخ نور احمد اسلام جار،والی هرات در دیدار دبیرکل هلال احمر: ایران همسایه دلسوز افغانستان است

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صبح امروز به همراه جمعی دیگر از مسئولین امدادی کشور با والی هرات دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر صبح امروز با شیخ نور احمد اسلام جار، والی هرات افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در این دیدار با اشاره به خدمات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از دقایق اول در حوزه جست‌وجو، نجات، اسکان و تغذیه اضطراری گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران آماده اعزام تیم‌های پزشکی و درمان اضطراری به افغانستان است و تلاش می‌شود تا برادران عزیزمان را هر چه زودتر از این سختی نجات دهیم.

در این دیدار که دکتر نامی، مدیرکل مدیریت بحران کشور و صدیقی، سرکنسولگری ایران در افغانستان و دکتر ذاکریان حضور داشتند، وضعیت میدانی مناطق زلزله‌زده بررسی و راهکارها برای سرعت بخشیدن به امدادگری بررسی شد.

دکتر نامی در این دیدار ضمن تاکید بر پیشگیری از حوادث گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در حوزه آموزش، کمک‌های زیرساختی و همچنین پس از بحران، برای بازسازی و ساخت و ساز با سازه سبک به افغانستان کمک کند.

همچنین شیخ نور احمد اسلام جار تاکید کرد: تیم هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بسیار قوی است و خوشبختانه در اسرع وقت در محل وقوع زلزله حضور یافتند. حضور مسئولین عالی‌رتبه ایران برای ما ارزشمند است.

او افزود: سنگینی مصیبت این حادثه این بود که علی رغم کوچک بودن منطقه حادثه، تلفات انسانی آن زیاد بود. فرهنگ مشترک، اسلام و علاوه بر آن انسانیت مردم دو کشور را به هم گره زده است. حضور شما از ایران، بار غم را برای ما کمتر کرد و از جمهوری اسلامی ایران که مثل دوست و برادر در کنار ما بوده است، تشکر می‌کنیم.

والی هرات خاطرنشان کرد: آبا و اجداد همه ما با هم بوده‌اند و این مرزها بعدا ایجاد شده است. مشکلات کوچک نباید ما را از مسائل مهم غافل کند. حضور شما برای ما آرامش‌بخش است و یک همسایه دلسوز و قوی و همدل برای افغانستان هستید. اینکه مردم ایران درخواست ارسال کمک برای مردم افغانستان داشته‌اند برای ما بسیار مهم است حتی زلزله که اتفاق می‌افتد مردم به فکر کشور خودشان نیستند اما مردم ایران به فکر کشور افغانستان بودند.

در ادامه این نشست، محسن ذاکریان، مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: ارزیابی از بیمارستان و امدادرسانی به مجروحین در هرات انجام شده و این عملیات تا به این لحظه بسیار خوب مدیریت شده است و با چند اقدام همانند تجمیع تیم‌های تخصصی از سایر استان‌ها در هرات، تسریع در عمل‌ها و ترخیص بیماران، استفاده از بستر بخش خصوصی، تخصیص تخت به مصدومین به صورت داوطلبانه از سوی مردم، روند کمک رسانی تقویت شده است.

عیادت از مصدومین و بازدید از بیمارستان

پس از این دیدار، دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی از مصدومین بستری در بیمارستان و بخش‌های مختلف درمانی هرات بازدید کرد و دستورات لازم را برای تداوم کمک رسانی به زلزله‌زدگان صادر کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.