وزارت بهداشت فلسطین: جان صدها بیمار در خطر است

قطعی برق غزه موجب ترس از دست دادن جان ۱۱۰۰ بیمار کلیوی از جمله ۳۸ کودک شده است

وزارت بهداشت فلسطین در پی قطعی برق نوار غزه پس از اتمام سوخت نیروگاه آن، از در خطر بودن جان صدها بیمار از جمله 1100 بیماری کلیوی و 100 نوزاد نارس در این باریکه خبر داد و نسبت به خطر توقف خدمات آزمایشگاهی و بانک خون بیمارستان هشدار داد.

به گزارش شهروند آنلاین، قطعی برق نوار غزه در پی اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر بستن تمامی راههای ورودی و گذرگاه های غزه صورت گرفته و موجب شده است ورود سوخت، مواد غذایی و سایر نیازهای مردم این منطقه فلسطین متوقف شود.

در اطلاعیه وزارت بهداشت غزه که ایرنا عصر امروز چهارشنبه آن را به نقل از رسانه های فلسطینی منتشر کرد، آمده است: قطعی برق موجب قطع خدمات دیالیز و ترس از دست دادن جان ۱۱۰۰ بیمار مبتلا به نارسایی کلیه می‌شود؛ ۳۸ کودک در هفته ۳ بار به دیالیز نیاز دارند.

اطلاعیه می افزاید: قطعی برق پیامدهای جدی بر زندگی ۱۰۰ نوزاد نارس در بخش‌های ویژه(ان.ای.سی.ی.) دارد و زندگی آنها را با خطر مواجه می‌کند. قطعی برق همچنین منجر به توقف خدمات آزمایشگاهی و بانک خون در ۵۸ آزمایشگاه با وجود نیاز فوری هزاران مجروح و بیمار به آزمایش و واحد خون خواهد شد.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: قطعی برق منجر به توقف خدمات تشخیصی تیم‌های پزشکی برای درمان جراحات مجروحان تجاوز اسرائیل، توقف کار آسانسورها و ایجاد مشکل در تردد مجروحان و بیماران بالینی بین بخش‌ها و اتاق‌های عمل می‌شود.

وزارت بهداشت غزه در اطلاعیه خود تصریح کرده است: قطع برق همچنین منجر به ناتوانی در کارکرد دستگاه‌های استریلیزاسیون، ایستگاه‌های اکسیژن، ایستگاه‌های تصفیه و تامین آب بخش‌های داخل بیمارستان‌ها می‌شود.

منابع رسانه‌ای بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) از فرو رفتن غزه در خاموشی به دلیل از کار افتادن تنها نیروگاه تولید برق این باریکه پس از اتمام سوخت خبر دادند.

«ظافر ملحم» رئیس اداره انرژی در نوار غزه در این باره اعلام کرد که تنها نیروگاه برق در نوار غزه ساعت ۱۴ به دلیل تمام شدن سوخت از کار افتاد.

در همین راستا، شبکه الجزیره اعلام کرد که به دلیل ازکار افتادن نیروگاه برق غزه، برق این باریکه به صورت سراسری قطع شده است.

رئیس اداره انرژی در نوار غزه صبح امروز اعلام کرده بود: شرکت برق غزه ۳۰۰ هزار لیتر دیگر سوخت دارد که فقط برای ۱۰ تا ۱۲ ساعت کفایت می‌کند.

وی افزود که این شهر تنها یک نیروگاه برق دارد که سوخت آن از خارج از این منطقه تامین می شود.

ملحم ادامه داد: برق تولیدی این نیروگاه بخشی از نیازهای غزه را تامین می کند و بخش دیگری از خارج از غزه وارد می شود، این درحالی است که رژیم صهیونیستی برق و آب نوار غزه را قطع کرده است.

پیش از این نیز درپی اقدام غیرانسانی رژیم صهیونیستی و بستن گذرگاه‌های غزه و قطع آب و برق این باریکه در راستای جبران شکست میدانی در مقابل نیروهای مقاومت، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای خواستار اعمال فشار جامعه بین‌المللی و کشورهای عربی و اسلامی بر رژیم اشغالگر در راستای بازگشایی گذرگاه‌های غزه شده بود.

رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر شده و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیر انسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.

۵ روز از حمله بی سابقه حماس به سرزمین‌های اشغالی که در واکنش به نژادپرستی، اشغالگری و رفتارهای غیرانسانی رژیم صهیونیستی صورت گرفت و در آن، بیش از یک هزار صهیونیست از جمله شمار زیادی از نظامیان و افسران آن به هلاکت رسیدند، رژیم صهیونیستی با بستن گذرگاه ها، بطور مداوم اقدام به بمباران هوایی مناطق مسکونی نوار غزه می  کند که در جریان آن تاکنون  ۱۰۵۵ فلسطینی شهید و هزاران نفر مجروح شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز چهارشنبه اعلام کرد که ۵ هزار و ۱۸۴ نفر از آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه زخمی شدند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.