شمار شهداي حملات اسراييل به غزه از 1400 نفر گذشت

وزارت بهداشت فلسطين اسامی ۴۴ شهید از خانواده شهاب از جمله ۱۶ کودک را كه در يك روز شهيد شدند، منتشر کرد

وزارت بهداشت فلسطین عصر امروز پنجشنبه در نوار غزه در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا اين لحظه به 1417 شهيد و شش هزار و ۲۶۸ نفر مجروح افزايش يافته است.

به گزارش شهروندآنلاين به نقل از منابع خبري وزارت بهداشت فلسطين در نوار غزه در اطلاعيه اي تصريح كرد: ۴۴۷ نفر کودک و ۲۴۸ زن از جمله قربانيان حملات ددمنشانه اسراييل به منطقه مسكوني در نوار غزه هستند.

بر اساس اين اطلاعيه، تنها ۴۴ عضو خانواده فلسطینی طی یک روز به شهادت رسیدند.

وزارت بهداشت فلسطين اسامی اين ۴۴ شهید از خانواده شهاب از جمله ۱۶ کودک را نيز منتشر کرد.

خبرگزاري فارس هم به نقل از يكي از اطلاعيه هاي وزارت بهداشت فلسطين نوشت: «کادر درمان و موسسات بهداشتی ما خسته شده‌اند و در آستانه فروپاشی کامل هستند. به گفته رسانه‌های فلسطینی اجساد در بیمارستان شفاء غزه به دلیل نبود سردخانه روی زمین جمع شده است.»

بر اساس اين گزارش، طبق آمار سازمان ملل در اثر حملات هوايي و توپخانه اي رژيم صهيونيستي بیش از ۲۵۴۰ واحد مسکونی ذر غزه به طور کامل منهدم شده‌ و حدود ۳۳۸ هزار نفر نیز مجبور شده‌اند خانه‌هایشان را ترک کنند.

جنگنده‌های رژیم اشغالگر، صبح و عصر امروز بار دیگر بندر غزه را بمباران کرد و پيش بيني مي شود شمار شهداي فلسطين همچنان بالا برود.

از سوي ديگر، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نيز اعلام كرد تعداد تلفات اشغالگران در طول نبرد طوفان الاقصی به ۱۳۰۰ نفر رسیده‌ و حدود ۳۳۰۰ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند که حال ۲۸ نظر «بسیار وخیم» و ۳۵۰ نفر  ديگر «خطرناک» است.

عملیات “طوفان الاقصی” شش روز پيش آغاز شد و رژیم صهیونیستی به دلیل استیصال در رویارویی با مقاومت فلسطین، اقدامات جنایتکارانه خود را در هدف قرار دادن خانه های مسکونی، مراکز درمانی و زیربنایی غزه به شدت افزايش داده است.

برخي كارشناسان مي گويند دلیل اين رفتارها ناشي از ماهيت غيرانساني رژيم اشغالگر اسراييل و نيز واهمه از «باز شدن درهای جهنم به روی صهیونیست ها» از دیگر جبهه ها عليه اين رژيم نژادپرست است.

اكنون شش روز از آغاز عمليات حماس با عنوان «طوفان الاقصي» به سرزمین‌های اشغالی با پرتاب حدود ۵ هزار راکت می‌گذرد. طبق آمارهای اعلام شده، در این مدت بیش از یک هزار و ۳۰۰ اسرائیلی به هلاکت رسیده اند.

صهیونیست‌ها با تکیه بر تجهیزات پیشرفته نظامی، خود را دارنده یکی از ارتش‌های قوی دنیا معرفی می‌کنند، اما غافلگیری ارتش و به‌ویژه سازمان‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که نتوانسته بودند چنین حمله بزرگی را پیش‌بینی کنند، همه این تصورات را برهم زد؛ حالا اسرائیل با عنوان انتقام و جبران این شکست، حملات هوایی وحشیانه‌ای را علیه ساکنان غزه به راه انداخته و تانک‌ها و نیروهای زرهی خود را پشت مرزهای غزه مستقر کرده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.