پیام به آمریکا در بیروت

امیرعبداللهیان:ایران برای نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی آماده است

وزیر امورخارجه کشورمان با بیان اینکه آمریکایی‌ها نمی‌توانند با یک دست سلاح و بمب برای کشتن فلسطینی‌ها ارسال کنند و با دست دیگر همه طرف‌های دیگر را به خویشتن‌داری فراخوانند، اظهار داشت:جنایات جنگی رژیم صهیونیستی متوقف نشود هر احتمالی متصور است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ حسین امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه ایران امروز با عبدالله بوحبیب همتای لبنانی خود در بیروت دیدار و گفت‌وگو کرد.

پس از این دیدار دو طرف در یک کنفرانس خبری مشترک حاضر شدند.

در ابتدای این کنفرانس خبری، وزیرخارجه لبنان ضمن خوش‌آمدگویی گرم به وزیرخارجه ایران، تاکید کرد: این سفر سفر مهمی برای انجام رایزنی‌ها و تبادل دیدگاه‌ها در پرتو شرایط سختی است که در منطقه وجود دارد.

عبدالله بوحبیب ادامه داد: ما در مورد مساله غزه و جلوگیری از دامنه جنگ صحبت کردیم. نادیده گرفتن مساله حل موضوع فلسطین باعث اتفاقات اخیر شده هست.

دیپلمات ارشد لبنان افزود: ما در کنار مردم فلسطین بوده و خواهان پایان محاصره غزه هستیم و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم.

تداوم تنش‌ها امنیت منطقه و منافع بین‌المللی را تهدید می‌کند

او خاطرنشان کرد: اسرائیل نباید دو میلیون فرد را در محاصره قرار دهد. ما تمایل به جنگ نداریم و هشدار می‌دهیم که تداوم تنش‌ها امنیت منطقه و منافع بین‌المللی را تهدید می‌کند.

در ادامه بوحبیب وزیر امورخارجه لبنان تاکید کرد: همه باید به اسرائیل فشار بیاورند تا صهیونیست‌ها به جنگ پایان دهند. ثبات تنها از مسیر عادلانه برای فلسطین می‌گذرد.

امیرعبداللهیان در این نشست با بیان اینکه امروز دیدار و صحبت‌های مهمی با وزیر خارجه لبنان داشتم گفت: پیش از این دیدار، دیدارهای مهمی با دبیرکل حزب‌الله و نخست وزیر لبنان داشتم.

او با بیان اینکه امروز در غزه شاهد جنایت جنگی علیه مردم فلسطین هستیم، اظهار داشت:ما اتفاق نظر داشتیم که این جنایت علیه مردم بیگناه باید متوقف شود و نشستی فوری در سطح کشورهای اسلامی باید برگزار شود.

فورا باید جنایت جنگی علیه مردم فلسطین متوقف شود

وزیر امور خارجه گفت: ما از سه روز قبل آمادگی خود را برای برگزاری نشست وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی اعلام کرده‌ایم. برای این موضوع هماهنگی‌های اولیه را با دبیرکل این سازمان داشتیم. معتقدیم فورا باید جنایت جنگی علیه مردم فلسطین متوقف شود و محاصره انسانی و قطع آب و برق و دارو علیه مردم غزه متوقف شود.

او بیان کرد: طرف آمریکایی با ارسال پیام‌های مختلف به جهات مختلف منطقه، خواهان خویشتن‌داری و جلوگیری از گسترش دامنه جنگ است اما مضحک و خنده‌دار است که در عین توصیه به خویشتن‌داری، دست رژیم جنایت کار نتانیاهو را برای کشتار زنان و کوکان فلسطینی در غزه باز گذاشته است. آمریکایی‌ها نمی‌توانند با یک دست سلاح و بمب برای کشتن فلسطینی‌ها ارسال کنند و با دست دیگر همه طرف‌های دیگر را به خویشتن داری فراخواند.

جنایات جنگی رژیم صهیونیستی متوقف نشود هر احتمالی متصور است

امیرعبداللهیان تاکید کرد: اگر جنایات جنگی رژیم صهیونیستی متوقف نشود هر احتمالی متصور است.

رئیس دستگاه دیپلماسی خاطرنشان کرد: ما در هفته جاری از مقامات جمهوری عربی مصر، دبیر کل سازمان ملل، صلیب سرخ و… خواسته‌ایم امکان ارسال کمک‌های دارویی و غذایی و آب آشامیدنی از جمهوری اسلامی به غزه را فراهم کنند. ما همه دولت‌های اسلامی را دعوت می‌کنیم که همه دولت‌ها با صدای بلند خواستار خاتمه محاصره مردم غزه و جنایات رژیم صهیونیستی شوند.

دیپلمات ارشد کشورمان در پایان از مقامات عالی‌رتبه لبنان به جهت حمایت از فلسطین و مقاومت تشکر کرد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.