پوتین خواستار تشکیل دولت مستقل فلسطین شد

هشدار رئیس جمهور روسیه درباره عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در غزه

رئیس جمهوری روسیه درباره عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در غزه هشدار داد و خواستار اقدام برای توقف خونریزی در این منطقه شد.

به گزارش شهروند آنلاین از خبرگزاری روسی تاس، ولادیمیر پوتین در نشست سران کشورهای مشترک‌المنافع خاطرنشان کرد: هدف مذاکرات (برای پایان دادن به جنگ غزه) باید اجرای فرمول سازمان ملل درباره تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی باشد.

او با بیان اینکه حمله زمینی اسرائیل به غزه به تلفات انسانی غیرقابل قبول منجر می‌شود، گفت: اکنون، مهمترین چیز توقف خونریزی است.

این مقام روس از آمادگی کرملین برای میانجی‌گری با همه طرف‌های درگیر در جنگ خبر داد.

پوتین در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت اقتصادی روسیه نیز گفت: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی، این کشور رشد اقتصادی سه درصدی را تجربه کند.

او خواستار ایجاد زیرساخت‌های مستقل مالی شد و گفت: لازم است زیرساخت‌های مالی تحت تاثیر اعمال نفوذ خارجی قرار نگیرند و در این راستا، استفاده از ارزهای ملی ضروری است.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به فشار غرب بر متحدان کرملین برای دوری از این کشور، گفت: ما تحت فشار بودن کشورهای مشترک‌المنافع را درک می‌کنیم اما همواره رهبران این کشورها، منافع ملی را به هر چیز دیگری ترجیح داده‌اند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.