هشدار رییس جمهور به مدیران

رئیسی: مدیران باید بدانند اگر دچار بی‌انگیزگی شوند، دولت با آنها عقد اخوت ندارد

آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری عصر امروز جمعه به مدیران دولتی هشدار داد اگر دچار بی‌انگیزگی شوند و ارزش‌های انقلاب اسلامی به حاشیه رانده شود، آنها باید بدانند که او با کسی عقد اخوت ندارد.

به گزارش شهروندآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله رئیسی در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر استانی دولت مردمی به استان فارس، عصر امروز در دیدار با علما، روحانیون و فعالان فرهنگی و اجتماعی این استان در شهر شیراز، با تشریح معیارهای دولت برای انتخاب مدیران در بخش‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی گفت: در مسئله انتخاب مدیران، ملاک دولت شایسته‌سالاری، گفتمان دولت گفتمان امام و رهبری و برنامه دولت بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی تصریح کرد: همه مدیران در هر سطحی موظفند با کارآمدی و شایستگی، برنامه‌های دولت را در حل مشکلات کشور دنبال کنند و اگر در هر مقطعی هر مدیری دچار بی‌انگیزگی شد و اهداف دولت و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به حاشیه راند، بداند که ما در این زمینه با کسی عقد اخوت نداریم.

«اهتمام ویژه نسبت به رفع نیاز کشور در بخش مسکن»، «لزوم توجه به نظرات نیروهای انقلابی و دغدغه‌مند از سوی مدیران»، «ضرورت جذب نیروهای متعهد و متخصص در دستگاه‌ها با هدف تقویت جریان کارشناسی در نظام اداری و اجرایی کشور»، «توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان به عنوان نهاد پرورش‌دهنده مربی برای آینده‌سازان کشور»، «ضرورت معرفی پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور به نسل جوان در قالب اردوهای راهیان پیشرفت»، «استقبال از ایده تشکیل مرکز مطالعات تولید فکر و محتوا در حوزه زنان و خانواده»، «تاکید بر استفاده از ظرفیت ارزشمند گروه‌های جهادی از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد اهداف و ماموریت‌ها» و «اهمیت جایگاه هیئات مذهبی در ایجاد هم‌افزایی، هم‌گرایی، هم‌اندیشی و معرفت‌افزایی در جامعه» از دیگر محورهای مهم سخنان رئیس جمهور در جمع علما، روحانیون و فعالان فرهنگی و اجتماعی بود.

مطالبه گر باشید

دکتر رئیسی همچنین بر ضرورت حفظ روحیه مطالبه‌گرانه و دغدغه‌مندانه جامعه فرهنگی کشور به‌عنوان یکی از انتظارات مهم رهبری معظم انقلاب از این قشر تاکید کرد و گفت: گاهی دشمن برای پیشبرد اهداف خود به‌ دنبال سنجش میزان انگیزه و حساسیت دغدغه‌مندان جامعه است، لذا همواره باید این روحیه را حفظ کرد و یقین بدانید حساسیت نسبت به کم‌کاری‌ها، ناسلامتی‌ها در جامعه و روابط ناسالم در ادارات از بسیاری از تخلفات جلوگیری خواهد کرد.

رییس جمهوری، حفظ هویت فرهنگی و داشته‌های دینی و تمدنی کشور را در پرتو تعاملات فرهنگی در جامعه میسر دانست و بر ضرورت اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور از سوی همه دستگاه‌ها تاکید کرد.

آیت الله رئیسی مسجدمحوری را در مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به‌ویژه در آسیب‌زدایی از جامعه بسیار موثر دانست و اهمیت نقش امامان مساجد و ائمه جماعات به عنوان پیشگامان حفظ هویت دینی و فرهنگی کشور را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جمهور با اشاره به دغدغه فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور نسبت به مسئله عفاف و حجاب، با یادآوری مسئولیت همه دستگاه‌های مسئول و عموم مردم جامعه در این زمینه گفت: ما در این زمینه قانون داریم و معتقدیم همه افراد جامعه حتی کسانی که اعتقادی به این مسئله ندارند نیز برای جلوگیری از بی‌نظمی در جامعه ملزم به اجرای قانون هستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.