امدادرسانی به 3150 نفر در یک هفته

جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای از امدادرسانی به 3150 نفر، در هفته سوم مهرماه خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر به شرح زیر است:

1.طی هفته گذشته و از 15 تا 21 مهر 1402 در سطح کشور 629 مورد عملیات و خدمات امداد و نجات انجام شده که نسبت به هفته قبل از آن کاهش 18 درصدی عملیات و خدمات امداد و نجات ثبت شد. بر پایه اطلاعات سازمان امداد ونجات، طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به 3150 نفر خدمات لازم امداد و نجات ارائه شد، 283 مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی انتقال و 306 مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش‌بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت زمان، 64 نفر آسیب دیده و در راه مانده اسکان اضطراری پیدا کردند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های اصفهان با 80 عملیات، اصفهان با 71 عملیات، خراسان رضوی با 32 عملیات و مازندران با 29 بوده است.

2. طی هفته گذشته 386 مورد عملیات امداد و نجات در سوانح جاده‌ای در محورهای برون‌شهری کشور توسط نجاتگران جمعیت هلال‌احمر به انجام رسیده که منجر به انتقال 225 مصدوم به مراکز درمانی، درمان 63 مصدوم در محل حادثه و رهاسازی 73 مصدوم محبوس شده در خودرو طی 72 عملیات نجات فنی شده است. لازم به ذکر است که انجام عملیات امداد و نجات جاده‌ای نسبت به هفته گذشته، 16 درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های اصفهان با 53 عملیات، خراسان شمالی با 24 عملیات و آذربایجان شرقی با 24 عملیات بوده است.

3. از 15 تا 21 مهر 1402 در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی 16 استان کشور، 34 مورد عملیات نجات و امداد توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که طی این مدت زمان، 16 نفر نجات یافته و به مناطق امن منتقل، 11 نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل و 3 نفر در محل حادثه درمان شدند. انجام عملیات امدادی در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی نسبت به هفته گذشته، 17 درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امدادونجات در استان‌ فارس و کهگیلویه و بویراحمد با انجام به ترتیب، 5 و 4 عملیات بوده است.

4. در 10 عملیات امداد و نجات در 11 شهرستان (6 استان کشور) و در 11 منطقه عملیاتی به 2676 نفر خدمات امدادی ارائه شد و 5 نفر اسکان اضطراری یافتند. بیشترین امدادرسانی در استان کرمان و با امدادرسانی به 2652 نفر (در عملیات توفان شن) بوده است.

5. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام پاییز از سفر به مناطق صعب‌العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفرهای فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. قبل از انجام سفر، بهتر است که به اخبار هواشناسی توجه کنند و در صورت احتمال بروز سیل و آبگرفتگی، از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها بپرهیزند. قرار گرفتن در نقاط امن و بلند و توجه به هشدارهای امدادگران محلی در زمان بروز سیل و آبگرفتگی، توصیه می‎شود.

هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستانی و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال‌احمر به‌ صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند؛ همچنین برای دریافت آموزش‌های اولیه درباره امدادرسانی در حوادث، با مراجعه به سایت آموزش جمعیت هلال‌احمر khadem.ir نکات و موارد لازم را فراگیرند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.