صدور حکم پرونده متهمان نفتکش غول پیکر آریانا

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: متهمان که اقدام به قاچاق سازمان یافته گازوئیل از سواحل هرمزگان به یکی از کشور‌های خارجی می‌کردند ، به ۱ تا ۵ سال حبس و پرداخت بیش ۴ هزار میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده‌اند.

به گزارش شهروند آنلاین، قهرمانی از صدور حکم محکومیت برای متهمان پرونده قاچاق سازمان یافته سوخت موسوم به آریانا خبر داد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: محکومان این پرونده به ۱ تا ۵ سال حبس و پرداخت بیش ۴ هزار میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده‌اند و بیش از ۱۱ میلیون لیتر گازوئیل نیز مصادره شده است.

قهرمانی افزود: این افراد با سوختگیری‌های غیراستاندارد در دریا موجب آلودگی گسترده زیست‌محیطی و ایجاد مخاطره برای آبزیان و موجودات زنده شده‌اند که تخلفات آنها از این نظر نیز در دست بررسی است.

۳۰ مهر سال گذشته، سه فروند کشتی خارجی به اتهام قاچاق سازمان یافته سوخت در آب‌های خلیج فارس، توقیف شدند. یکی از شناور‌های توقیفی با نام نفتکش آریانا، به عنوان کشتی مادر، سوخت‌های قاچاق را تحویل می‌گرفته است. دو کشتی دیگر نیز سوخت را از لنج‌های ایرانی و قایق‌ها دریافت و به نفتکش آریانا منتقل می‌کردند. در جریان توقیف این شناور‌ها ۴۰ نفر از سرنشینان آنها اعم از ناخدا‌ها و ملوانان و اشخاصی که به عنوان سرشبکه اقدام به قاچاق سازمان یافته گازوئیل از سواحل هرمزگان به یکی از کشور‌های خارجی می‌کردند نیز دستگیر شدند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.