اجتماع ۵ هزار هلال‌احمری‌ در میدان فلسطین

اجتماع امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر در حمایت از امدادگران و کادر درمان و مردم مظلوم غزه است

امروز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه بیش از ۵ هزار نفر از داوطلبان، امدادگران و کادر درمان هلال‌احمر راس ساعت ۱۰ صبح در میدان فلسطین تهران گرد هم آمدند تا ضمن محکوم کردن حمله به مردم مظلوم غزه و فلسطین که خلاف تمامی قوانین بین المللی است، با مردم فلسطین ابراز همدردی و از آنان اعلام حمايت کنند.

به گزارش شهروند آنلاين، این تجمع در سایر استان‌ها نیز برگزار می‌شود تا حمایت سراسری از مردم فلسطین اعلام شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در اين باره گفت: بیش از ۷۰ سال است که مقاومت و فلسطین مورد تجاوز و حمله صهیونیست‌ها قرار گرفته اند و اکنون زمان اقدام و عمل است.

يعقوب سلیمانی دبیرکل جمعیت هلال احمر صبح امروز با حضور در برنامه سلام خبرنگار شبكه خبر در خصوص جنایت وحشیانه صهیونیست‌ها در حمله به بیمارستان المعمدانی غزه، افزود: در درگیری‌های نوار غزه در فلسطین اشغالی حتی امدادگران، بیمارستانها، مراکز درمانی، مساجد و مدارس مورد تهاجم و تجاوز رژیم صهیونیستی قرار گرفت و دیشب فاجعه بارترین اقدام توسط این رژیم غاصب اتفاق افتاد که دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وي تصريح كرد: در حقوق بین الملل و کنوانسیون‌های چهارگانه ژنو و پروتکل‌های الحاقی قواعد و قوانینی وجود دارد که در زمان جنگ هم این قوانین خاص بشر دوستانه باید رعایت شود، ولی در تجاوز دیشب رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان المعمدانی غزه هیچکدام رعایت نشد.

دبيركل جمعيت هلال احمر يادآور شد: داوطلبان و امدادگران و مجموعه جمعیت هلال احمر از آغازین روز‌های این تجاوز‌ها و درگیری‌ها برای حضور کادر درمانی در نوار غزه و ارسال اقلام امدادی اعلام آمادگی کرد و در حال حاضر نیز مجموعه هلال احمر از اقشار مختلف، خصوصا امدادگران برای حضور در غزه و کمک به مردم مظلوم غزه که ناجوانمردانه مورد تهاجم قرار گرفته اند آمادگی دارند.

اشغالگران صهیونیست سه شنبه شب در اقدامی جنایتکارانه با بمباران بیمارستان المعمدانی (الاهلي) غزه بیش از ۵۰۰ فلسطینی را به شهادت رساندند.

در درگیری‌های روز‌های اخیر در نوار غزه در فلسطین اشغالی، ۲۸ امدادگر هلال‌احمر و کادر درمان فلسطین نیز مورد هدف نظامی قرار گرفته و به شهادت رسیده‌اند و با جنایت دیشب نیز بر تعداد شهدا و مجروحان این حادثه ناجوانمردانه افزوده شده است.

شمار شهدای غزه از آغاز نبرد طوفان الاقصی تا این لحظه به ۳ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.