وزیر بهداشت: منتظر بازگشایی رفح هستیم

آمادگی کامل از سوی کادر درمان ایران برای اعزام به غزه وجود دارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آمادگی کامل کادر درمان برای اعزام به غزه خبر داد و گفت: منتظر بازگشایی رفح برای امدادرسانی به مردم مظلوم فلسطین هستیم.

به گزارش ایرنا، «بهرام عین اللهی » امروز روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری تجمع جامعه پزشکان و پرستاران در میدان فلسطین در جمع خبرنگاران افزود: امروز شاهد یک فاجعه انسانی در غزه هستیم که شاید در طول تاریخ بی سابقه بوده و بر اساس قوانین و معاهده های بین المللی بیمارستان ها و کادر درمان، بیمار و مجروح باید امنیت داشته باشد و اگر نقص شود دیگر به کجا می توان پناه برد.

وی تاکید کرد: اینهایی که ادعای حقوق بشر می کنند و با شعارها جوانان را گول می زنند و در عمل کشتار بچه ها و زنان را انجام می دهند آنها ظاهری فریبنده و باطنی پست دارند.

وی افزود: هفته قبل در قاهره نشست سازمان جهانی بهداشت بود و موضع جمهوری اسلامی را اعلام کردیم و از تحریریه های ناجوانمردانه امپریالیسم سخن گفتیم.

عین اللهی با بیان اینکه در زمینه بازگشایی مرز رفح متاسفانه دولت مصر تاکنون همکاری خوبی نداشته است، گفت: هفته گذشته قاهره بودم و سعی کردم با وزیر بهداشت مصر جلسه داشته باشم که موفق نبودم.

وزیر بهداشت افزود: بعد از فاجعه حمله به بیمارستان فکر می‌کنم دولت مصر هم بیانیه دادند و جای امیدواری است که با فشار منطقه‌ای دولت‌ها و مردم مرز رفح بازگشایی شود و کمک‌ها به مردم برسد.

عین اللهی تصریح کرد: آنهایی که ادعای آزادی و حقوق بشر می‌کنند، بدون توجه به قوانین بین المللی کودکان، زنان باردار، مجروحان و افراد پیر را می کشند.

وزیر بهداشت همچنین با اشاره به گفت و گوی روز گذشته خود با رییس سازمان بهداشت جهانی در منطقه مدیترانه شرقی اظهار داشت: ایران برای اعزام نیروهای تخصصی، پزشک، پرستار، تجهیزات پزشکی و اقدامات پزشکی آمادگی کامل دارد.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته پیام های زیادی از مراکز درمانی مختلف و اساتید داشتم که حاضرند به مردم غزه کمک کنند.

عین اللهی تصریح کرد: جامعه پزشکی ایران در دوران جنگ و دوران کرونا که ۳۵۰ شهید داشت، ایثار خود را ثابت کرده و کادر درمان آماده کمک رسانی به مردم غزه هستند.

وی گفت: اینهایی که ادعای آزادی حقوق بشر می کنند بدون توجه به قوانین بین المللی کودکان، زنان باردار ، مجروحان و افراد پیر را می کشند .

وی افزود: دیروز بعد ازظهر رییس سازمان بهداشت جهانی منطقه مدیترانه شرقی صحبت کردم و ایران آمادگی کامل از لحاظ اعزام نیروهای تخصصی، پزشک، پرستار، تجهیزات پزشکی و اقدامات پزشکی دارد و در این چند روزه پیام های زیادی از مراکز درمانی مختلف و اساتید داشتم که حاضرند به مردم غزه کمک کنند.

وی تصریح کرد: ایران در دوران جنگ و دوران کرونا که ۳۵۰ شهید داشته ، ایثار خود را ثابت کرده و کادر درمان آماده کمک رسانی به مردم غزه هستند.

جنایات صهیونیست ها در غزه در حالی وارد دوازدهمین روز خود شده که شب گذشته – ۲۵ مهر- یک نمونه دیگر از حقوق بشر صهیونیستی با بمباران وحشیانه بیمارستان المعمدانی غزه و به خاک و خون کشیده شدن مجروحان بستری و مردم پناه برده به آنجا دوباره به نمایش درآمد؛ جنایتی که کشورهای غربی همچون آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان با تمام توان از رژیم صهیونیستی حمایت کردند.

حمله به بیمارستان المعمدانی غزه که بیش از ۵۰۰ نفر را به مسلخ مرگ برد، حتی صدای حامیان جنایتکاران صهیونیست از این توحش سران تل آویو را درآورد و سران برخی از کشورهای غربی در واکنش به این اقدام اشک تمساح ریختند.

صهیونیست ها در جنایات خود با استناد به تلمود که در آن نوشته شده «غیر یهودی هرچند که صالح و نیکوکار باشد را باید کشت»، اقدام به جنایت در سرزمین غصب شده فلسطین و دیگر نقاط جهان می کنند تا از این طریق خوی ضدانسانی خود را به اثبات برسانند.

همیشه در طول تاریخ کشورهای در حال جنگ به حداقل های قوانین بین المللی از جمله مصون بودن بیمارستان ها و مراکز درمانی از حمله، پایبند بودند اما رژیم اسراییل به هیچ قانونی پایبند نیست و در پی واکنش جامعه جامعه جهانی می خواهد مسوولیت این حمله را از خود سلب کند.

شمار شهدای فلسطینی بنابر اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تا این ساعت (صبح چهارشنبه)، ۳ هزار و ۲۰۰ نفر و شمار مجروحان نیز به حدود ۱۱ هزار نفر رسیده است که اکثر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهد.

امروز در ایران عزای عمومی اعلام شده و قرار است تا ساعتی دیگر اجتماع بزرگ مردمی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین با سخنرانی رئیس جمهور در میدان انقلاب تهران برگزار شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.