تلفن همراه مهرجويي و طلاهاي همسرش پيدا شد

سخنگوي فراجا و رييس دادگستري استان البرز امروز جزييات بيشتري از دستگيري متهمان اعلام كردند

تازه ترين خبرهاي اعلام شده از سوي سخنگوي فرماندهي كل نيروي انتظامي و رییس کل دادگستری استان البرز حكايت از آن دارد كه در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش، چهار نفر حضور داشته اند اما گمان مي رود يكي از آنها، قاتل اصلي باشد.

به گزارش شهروندآنلاين، «حسين فاضلي هريكندي» رئیس کل دادگستری استان البرز عصر امروز در گفت وگو با خبرگزاري ميزان درباره پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش، وحيده محمدي فر گفت: با تلاش و حضور شبانه‌روزی مقامات قضایی مربوطه و ماموران پلیس آگاهی استان البرز حدود ۲۰ مظنون در اين پرونده، شناسایی و از آن‌ها توسط بازپرس پرونده و کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی استان البرز تحقیق شد.

وي افزود: هم‌زمان آثار به‌‍جا مانده در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی جهت بررسی به آزمایشگاه تشخیص هویت پلیس آگاهی فراجا ارسال شد و در بازجویی‌های فنی و تخصصی صورت گرفته هم، چند نفر از مظنونان که بازداشت شده بودند، اقاریری در خصوص قتل و نحوه آن داشتند.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: علاوه بر اقرار متهمان، حسب تائید و اعلام آزمایشگاه تشخیص هویت پلیس آگاهی فراجا برخی از آثار به‌جا مانده از صحنه قتل از قبیل نمونه خون و بزاق نیز که قبلا جهت بررسی به آزمایشگاه ارسال شده بود، با نمونه خون و بزاق تعدادی از متهمان مطابقت دارد. لذا در خصوص برخی از متهمان علاوه بر اقرار، ادله و قرائن دیگر از جمله مطابقت نمونه آثار به‌جامانده و برداشت شده از صحنه قتل و منزل مقتولان با متهمان بازداشت شده وجود دارد.

فاضلی هریکندی تصريح كرد: در مجموع، در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش ۴ نفر حضور داشتند که در بازداشت به سر می‌برند.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: ۳ نفر از این افراد در روز‌های گذشته دستگیر شده بودند و نفر چهارم که در صحنه قتل حضور داشت امروز و با دستور قضایی بازداشت شد.

وی يادآور شد: همراه فردی که امروز بازداشت شده، چاقو و ۲ عدد گوشی تلفن همراه و چند قطعه طلای همسر مرحوم مهرجویی کشف شده است.

فاضلي هريكندي تصريح كرد: تحقیقات انجام شده تاکنون حکایت از آن دارد که علت و انگیزه قتل به جهت وجود اختلافات شخصی ميان متهمان و مقتولان بوده است. 

رئیس کل دادگستری استان البرز يادآور شد: به این ترتیب، در کمتر از ۵ روز از وقوع قتل و کمتر از سه روز از صدور دستور ویژه رئیس قوه قضاییه جهت شناسایی و دستگیری سریع قاتل یا قاتلان مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر، متهمان شناسایی و بازداشت شده اند اما با توجه به تعدد متهمان، تحقیقات تکمیلی جهت بررسی دقیق نحوه، چگونگی و جزئیات قتل، میزان و نوع دخالت هریک از متهمان در قتل از قبیل مشارکت یا معاونت و بررسی دقیق سایر ابعاد پرونده در حال انجام است که  پس از تکمیل تحقیقات، نتیجه قطعی اعلام خواهد شد.

قتل مهرجويي كار باجناق هايش نبوده است

فاضلي هريكندي همچنين اخبار منتشره در فضای‌ مجازی درباره طراحی قتل از سوی باجناق‌های مرحوم داریوش مهرجویی و اجیر کردن متهمان جهت قتل را نادرست خواند و گفت: اين خبرها صحیح نيست و تکذیب می‌شود.

وي همچنين به افراد و رسانه ها هشدار داد با توجه به کذب و جرم بودن موضوع، دستور تشکیل پرونده قضایی و تعقیب کیفری برای منتشر کننده اینگونه خبرهاي کذب صادرشده است.

در همين حال، سردار «سعيد منتظرالمهدي» سخنگوی فرماندهي كل نيروي انتظامي نيز عصر امروز  با بيان جزئیات بیشتری از پرونده قتل داریوش مهرجویی کارگردان فقید سینمای ایران و همسرش گفت: گمانه زنی در خصوص اختلافات خانوادگی فعلا رد شده است.

وي به همين دليل از رسانه ها خواست از شائبه افکنی در مباحثی که نیاز به تخصص و اتقان دارد، پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرتیپ دوم “سعید منتظرالمهدی” گفت: در تعاقب شناسایی قاتل اصلی و همراهانش، فرد دیگری که آلات قتاله، گوشی موبایل و مقداری از وسایل مرحومه وحیده محمدی فر (همسر مهرجویی) را در دست داشت، ساعاتی پیش دستگیر شد.

وی افزود: در زمان حاضر بازسازی صحنه جرم با حضور سردار محمد قنبری رییس پلیس آگاهی فراجا و سردار حمید هداوند فرمانده انتظامی استان البرز در حال انجام است و قاتل و معاونان او اعتراف به ارتکاب جنایت دارند.

سخنگوي پليس گفت: از آنجا که افراد دیگری نيز ممكن است به عنوان مظنون در این پرونده نقش داشته‌ باشند، سیر مراحل تحقیقات پلیسی همچنان ادامه دارد.

منتظر المهدی یادآور شد: مطابق اظهار متهمان، علت قتل اختلافات شخصی و مالی بوده است.

داریوش مهرجویی كارگردان مطرح سينماي ايران و همسرش وحیده محمدی فر شامگاه شنبه ۲۲ مهر ماه جاری در ویلای شخصی خود واقع در زیبادشت فردیس به قتل رسیدند.

مهرجویی ۸۴ ساله  از چهره‌های اصلی موج نوی سینمای ایران بود که با ساختِ فیلم گاو (۱۳۴۸) نگاه‌ها را متوجه هنر ایران کرد.

او پس از انقلاب اسلامی نیز به فیلم‌سازی پرداخت و فيلم هاي مطرحي همچون هامون، سنتوري و مهمان مامان را ساخت.

مهرجويي عضو پیوستهٔ فرهنگستان هنر  بود و علاوه بر فعالیت در سینما، به نوشتن رمان و ترجمه نیز می‌پرداخت.

همسرش، وحیده محمدی فر متولد ۱۹ بهمن سال ۱۳۴۷ تهران نیز به عنوان طراح لباس، فیلمنامه نویس و دستیار کارگردان فعالیت هنری داشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.