دبیرکل سازمان ملل در گذرگاه رفح

این گذرگاه برای ورود کمک های امدادی به مردم مظلوم و جنگزده فلسطین همچنان بسته است

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل که برای نظارت بر ارسال کمک های بشردوستانه از گذرگاه رفح به نوار غزه، در این گذرگاه در مرز مصر و فلسطین حضور یافته است، خواستار آتش بس بی قید و شرط برای امداد رسانی فوری به مردم مظلوم فلسطین شد.

به گزارش شهروندآنلاین، شبکه خبری الجزیره به نقل از گوترش نوشت: شرط و شروطی برای ورود کمک های انسان دوستانه به داخل غزه وضع شده است که باید این شروط برای تسریع ورود این کمک ها برچیده شوند.

وی تاکید کرد که بیشتر حجم ممکن کمک های بشردوستانه باید وارد غزه شود.

گوترش که دو هفته بعد از شروع جنگ و شهادت بیش از 4300 فلسطینی در حملات وحشیانه صهیونیست ها به منطقه گذرگاه رفح رفته است، گفت که آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی موسوم به «آنروا» (UNRWA) وابسته به سازمان ملل مسئول توزیع کمک ها در باریکه غزه خواهد بود.

سایت رسمی سازمان ملل نیز دقایقی پیش گزارش داد با حضور آنتونتونیو گوترش دبیرکل این سازمان در گذرگاه رفح، به نظر می رسید باز شدن این گذرگاه برای ارسال کمک های انسان دوستانه به داخل غزه قریب الوقوع باشد.

اما در حالی که رژیم صهیونیستی از دو روز پیش وعده داده بود اجازه دهد گذرگاه رفح برای ورود کمک های امدادی به مردم مظلوم فلسطین باز شود و هنوز این کار انجام نشده است، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خواستار بازگشایی دائم گذرگاه رفح وکمک‌رسانی به مردم غزه شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شهاب، جنبش حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که ما خواستار بازگشایی دائم گذرگاه رفح برای انتقال مجروحان جهت درمان و ارسال کمک‌هت به تمام مناطق عزه تحت نظارت سازمان ملل، آژانس آنروا و هلال احمر فلسطین هستیم.

در این بیانیه آمده است که در سایه ۱۷ سال حصر ظالمانه روزانه تقریبا ۵۰۰ کامیون بار وارد غزه می شد و اکنون سخن گفتن درمورد محدود کردن آن‌ها به روزانه ۲۰ کامیون، تلاشی آمریکایی- صهیونیستی برای فریب و تشویش اذهان عمومی مبنی بر حل بحران فاجعه بار غزه و همچنین تلاشی برای زیبا سازی وجهه زشت اشغالگران فاشیست تحت پوشش آمریکا است.

جنبش حماس خاطرنشان کرد: توزیع کمک‌ها تنها در بخش جنوبی نوار غزه گامی در جهت فشار آوردن بر مردم شمال برای جا به جایی به مناطق جنوبی در سایه کشتارها و بمباران ویرانگر است و هدف از آن هدف قرار دادن مستقیم غیرنظامیان در مسیر و همچنین در مناطق پناهندگی در جنوب وکوچ اجباری آن‌ها به مصر است و این مساله ای است که بارها از سوی نیروهای صهیونیستی و جنگنده‌های آمریکایی انجام شده است.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.