تازه‌ترین عملیات ایران برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به اروپا

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از انهدام شبکه سازمان یافته قاچاق موادمخدر در گمرک بازرگان خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر عتباتی گفت: با همکاری‌های موثر دستگاه قضائی، شبکه سازمان یافته موادمخدر در گمرک بازرگان منهدم و از این شبکه 876 کیلوگرم هروئین کشف شد.

او با بیان اینکه یک دستگاه کشنده تریلی هم در این عملیات توقیف شد، گفت:3 نفر متهم هم در این عملیات دستگیر شدند.

عتباتی در پایان گفت: عزم دستگاه قضائی و مجموعه ضابطین در استان بر خشکاندن ریشه قاچاق موادمخدر است که جوانان کشور را به تباهی می‌کشد و در این مبارزه برخورد‌های بازدارنده و قاطع منتظر مرتکبین و سوداگران مرگ است.

حکم جایگزین حبس در اشنویه

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در ادامه اظهار داشت: در ادامه روند صدور مجازات‌های جایگزین حبس در استان علی انصاری رئیس دادگاه کیفری 2 اشنویه با احراز شرایط قانونی و رضایت متهم در یک پرونده قضائی متهم را به 270 ساعت خدمت عمومی رایگان از طریق تهیه غذای گرم مورد نیاز موسسه نگهداری کودکان معلول و ناتوان جسمی تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان اشنویه به ارزش جمعاً 5 میلیون تومان با نظارت قاضی اجرای احکام شهرستان جایگزین از 3 ماه حبس تعزیری مکلف کرد.

او ادامه داد: در کنار برخورد‌های قاطع قضائی رویکرد کاهش جمعیت کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس در جرایم سبک و کم‌اهمیت با هدف ارائه خدمات عام‌المنفعه مورد تاکید قوه قضائیه است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.