تذكر قاليباف به دولت: قانون انتخابات را رعايت كنيد

رييس مجلس: وزارت كشور اطلاعات اضافي از داوطلبان انتخابات مي گيرد

رئیس مجلس شورای اسلامی به دليل آنچه كه آن را عدم رعايت دقيق فرایند قانوني در زمينه ثبت‌نام داوطلبان دوازدهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي خواند، از وزارت كشور به عنوان مجري انتخابات انتقاد كرد و خواستار اصلاح اين روند شد.

به گزارش شهروندآنلاين به نقل از خبرگزاريها، «محمدباقر قاليباف» صبح امروز دوشنبه در نشست علني مجلس شورای اسلامی تاكيد كرد: فرآیند قانون باید در مورد ثبت‌نام داوطلبان برای دوره دوازدهم مجلس رعایت شود و نباید اطلاعاتی اضافه بر آنچه در قانون است، در سامانه از داوطلبان دریافت شود.

وي ضمن تشکر از وزیر کشور و مسئولان ستاد انتخابات بابت ثبت‌نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی برای دوره دوازدهم گفت: نیاز است نکاتی را در اين زمينه مطرح کنم؛ یکی اینکه اطلاعاتی در آن فرمت‌ها از نامزدهای انتخاباتی دریافت می‌شود که این اطلاعات اضافه بر اطلاعاتی است که در قانون موردنیاز است.

قاليباف يادآور شد: برخی از اطلاعات را نه حالا در مرحله ثبت نام بلكه بعد از اینکه داوطلبان از طرف مردم انتخاب شدند باید در سامانه بارگذاری کنند و حتماً هم آن زمان باید این اطلاعات را كه قانون مشخص كرده است، در اختیار بگذارند.

رئیس مجلس ادامه داد: باید توجه شود که فرآیند قانون دقیقاً رعایت شود و پیش برود.

قاليباف همچنين از زمان ثبت نام الكترونيكي انتقاد كرد و اظهارداشت: چند ساعت زمان می‌برد تا داوطلبان در سامانه ثبت‌نام کنند اما سامانه فقط از صبح تا ساعت 6 عصر پاسخگو است و پس از آن این سامانه تا روز بعد پاسخگو نیست.

وي ابراز اميدواري كرد با توجه به زمان کم باقيمانده براي مهلت ثبت نام داوطلبان، مسئولان مربوطه به این موضوع توجه داشته باشند.

ثبت نام الكترونيكي داوطلبان دوازدهمين دوره انتخابات مجلس در سامانه وزارت كشور از بيست و هفتم مهر آغاز شده و تا سوم آبان ادامه دارد.

فهرست اموال و دارايي ها، سوابق كاري و اجرايي و برخي موارد ديگر از جمله اطلاعاتي است كه اكنون از داوطلبان دريافت مي شود.

در اين مرحله، كساني مي توانند ثبت نام كنند كه مدارك تحصيلي و هويتي آنها در مرحله پیش‌ثبت‌نام از سوي نهادهاي ذيربط تاييد شده است.

پيش ثبت نام داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مرداد ماه صورت گرفت.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفند ماه امسال برگزار می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.