هنیه: جبهه مقاومت توازن راهبردی جدیدی در منطقه ایجاد کرد

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با رهبران مقاومت فلسطین

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی بر لزوم توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی، گشایش گذرگاه رفح و ارسال مستمر کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه تأکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین، در تماس‌های تلفنی جداگانه حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ـ حماس و زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، آخرین تحولات سیاسی و میدانی فلسطین و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگوها، رهبران مقاومت اسلامی فلسطین را در جریان آخرین اقدامات و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و لزوم توقف کشتار غیرنظامیان در غزه قرار داد.

امیرعبداللهیان ضمن اعلام حمایت مجدد جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم فلسطین، بار دیگر بر لزوم توقف فوری جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار شهروندان و زنان و کودکان فلسطینی، گشایش گذرگاه رفح و ارسال مستمر کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه و مقابله با کوچ اجباری ساکنین غزه تأکید کرد.

هنیه: جبهه مقاومت توازن راهبردی جدیدی را در منطقه بنیان نهاد

اسماعیل هنیه در این گفت‌و‌گو ضمن تشکر از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم فلسطین که آن را دیپلماسی پویای اسلامی با هدف تبیین حقایق خواند، آخرین وضعیت غزه در سایه استمرار جنایات و کشتار غیرنظامیان توسط رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.

او حمایت‌های بی‌دریغ آمریکا از رژیم صهیونیستی را از دلایل اصلی ادامه جنایات این رژیم نئونازی دانست و افزود: حملات وحشیانه و کور صهیونیست‌ها علیه مردم بی‌دفاع و شهروندان در غزه نشانگر ناتوانی این رژیم در مقابله با مبارزه شجاعانه مقاومت و پایداری مردم فلسطین علیه اشغالگری است و مقاومت پس از ضربه راهبردی بزرگ خود به دشمن، با اراده‌ای راسخ همچنان نبض نبرد و مبارزه علیه اشغالگران را علی‌رغم وحشی‌گری دشمن صهیونیستی در کنترل خود دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس کمبود دارو، سوخت و از کار افتادن ژنراتورهای تولید برق بیمارستان‌ها را مقدمه‌ای برای وقوع یک فاجعه انسانی عظیم در غزه دانست. به‌ گفته او جبهه مقاومت با عملیاتی شدن طوفان الاقصی توانست توازن راهبردی جدیدی را در منطقه بنیان نهد.

النخاله: نقش ایران در همبستگی بین‌المللی با فلسطین حایز اهمیت است

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز در این گفت‌وگو ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین گفت: علی‌رغم کشتار زنان، کودکان و افراد سالخورده توسط رژیم صهیونیستی و تخریب منازل مسکونی و حمله به اهداف غیرنظامی از سوی این رژیم، وضعیت میدانی و روحی مقاومت در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و با قدرت به مقابله با تجاوزگری گسترده رژیم صهیونیستی ادامه خواهیم داد و دشمن نمی‌تواند اراده مقاومت را در هم شکند.

زیاد نخاله افزود: همبستگی بین‌المللی با فلسطین مساله مهمی است و هر روز این همبستگی بیشتر می‌شود و نقش ایران در این خصوص حایز اهمیت است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.