برکناری سلاح‌ورزی از ریاست اتاق ایران

شورای‌عالی نظارت با اکثریت قاطع آرا ریاست او را غیرقانونی تشخیص داد

جلسه شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران صبح امروز با دو دستور جلسه رسیدگی به مسائل اتاق بازرگانی آبادان و همچنین موضوع تخلف در انتخاب رییس اتاق بازرگانی ایران در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) برگزار شد.

‌به گزارش شهروند آنلاین، در مذاکرات صورت گرفته در جلسه امروز  شورای‌عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران، اکثریت اعضا ضمن خلاف قانون دانستن روند طی شده در انتخاب حسین سلاح‌ورزی به ریاست اتاق ایران در خرداد ماه گذشته و انتقاد از مواضع سیاسی خلاف منافع ملی او، با اکثریت آرا، رای به برکناری سلاح ورزی از مسئولیت اتاق ایران دادند.

شورای‌عالی نظارت متشکل از وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر امور اقتصادی و دارائی، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس و دو نایب رئیس اتاق ایران و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران است که بعد از ظهر امروز با اکثریت قاطع رأی به برکناری سلاح‌ورزی دادند.

اواخر خردادماه انتخابات هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران برگزار شد و حسین سلاح‌ورزی به طور غیرقانونی و بدون داشتن تاییدیه دستگاه‌های نظارتی در اتفاقی عجیب از سوی هیات نمایندگان به عنوان رئیس این اتاق انتخاب شد.

انتخاب سلاح‌ورزی در حالی انجام شد که صلاحیت او پیش از این به صورت قطعی از سوی وزارت اطلاعات رد شده بود اما اصرار او برای باقی ماندن در این مسئولیت و عدم پذیرش قانون سبب شد که بخش خصوصی در طول ۴ ماه گذشته از داشتن نماینده در بسیاری شوراهای عالی از جمله پول و اعتبار، بورس و سایر نهادهای مهم محروم باشد.

مواضع و رفتار خلاف منافع ملی سلاح ورزی و حمایت او از اغتشاشگران و معاندان و آسیب زنندگان به امنیت کشور در ماه‌های گذشته مورد انتقاد بسیاری از دلسوزان و صاحبنظران و اقشار مختلف بود و عزل او از این جایگاه به عنوان یک مطالبه جدی از دستگاه های مسئول مورد درخواست بود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.