حمله زميني؛ باتلاق صهيونيست ها

غزه محاصره شده، یکی از خونین‌ترین روزهای خود را پشت سر گذاشت

عملیات طوفان الاقصی در حالی وارد روز هفدهم شد که هم رژیم صهیونیستی و هم حماس از جنگ شبانه در غزه خبر داده‌اند که می‌تواند بگوید غزه محاصره شده، یکی از خونین‌ترین روزهای خود را پشت سر گذاشته است.

 راضیه زرگری شهروند آنلاين– ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته در تازه‌ترین حملات مناطق مسکونی غزه ازجمله اردوگاه پرجمعیت آوارگان جبالیا و مکان‌های نزدیک به بیمارستان‌های الشفاء و قدس غزه را بمباران کرد. مقامات بهداشتی می‌گویند صدها نفر در بمباران شهید شدند و اغلب قربانیان اخیر، در مناطق جنوب غزه بوده‌اند؛ همان مناطقی که از هفته گذشته صهیونیست‌ها دستور تخلیه آنجا را داده بود!

رژیم صهیونیستی حملات تلافی‌جویانه خود را پس از عملیات غافلگیرانه مقاومت اسلامی فلسطین در ٧اکتبر در جنوب سرزمین‌های اشغالی آغاز کرد و بی‌امان مناطق مسکونی، مذهبی و حتی بیمارستان‌های غزه را که مملو از غیرنظامیان بود، هدف قرار داد. بر اثر این حملات تا روز گذشته ٥ هزار فلسطینی شهید شده‌اند که در میان آنها ٢هزار کودک قربانی وجود دارد.

جنگ شبانه؛ بازی روانی صهیونیست‌ها برای تهدید به حمله زمینی
رسانه‌های بین‌المللی نوشته‌اند رژیم صهیونیستی، بمباران غزه را در حالی تشدید کرده که مدعی است برای تهاجم زمینی آماده می‌شود. رژیم صهیونیستی صبح دوشنبه، مدعی شد که شامگاه یکشنبه حملات محدود زمینی در غزه داشته‌ است.
رویترز جزئیات بیشتری از حملات محدودی را که رژیم اشغالگر مدعی است در نوار غزه انجام داده، منتشر کرده است. این گزارش به نقل از دانیل هاگاری سخنگوی ارتش صهیونیست می‌گوید: «در طول یکشنبه یورش نیروهای تانک و پیاده نظام انجام شد. این حملات، حملاتی هستند که عمیق می‌شوند.» به نوشته رویترز او همچنین گفت که در این حملات سعی شده اطلاعاتی در مورد ٢٢٢گروگانی که توسط مقاومت اسلامی فلسطین نگهداری می‌شوند، جمع‌آوری شود.
این در حالی است که جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد نظامیان صهیونیست نتوانسته‌اند وارد غزه شوند، چراکه به خوبی می‌دانند که ورود به غزه یعنی ورود به کمینگاه و باتلاق که خروج از آن به این راحتی‌ها ممکن نیست. سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در این‌باره گفته، «درصورتی که دشمن اقدام به حمله زمینی به غزه کند، این فرصتی بی‌نظیر برای تحمیل خسارت‌های سنگین به آن و گرفتن اسیران بیشتر است.»

جلوی ماشین آدم‌کُشی و جنایتکار اسرائیل را بگیرید
محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین، گفته است که مردم فلسطین در نوار غزه در معرض «ماشین جنایتکار و آدم‌کُشی اسرائیل» قرار دارند. به گزارش الجزیره، او در سخنرانی پیش از جلسه کابینه در رام‌الله گفت که شبح مرگ، هزاران کودک و بیمار را در بیمارستان‌های غزه تهدید می‌کند. روزگذشته وزارت بهداشت حماس در غزه اعلام کرده که از ٧اکتبر تاکنون حداقل ٥‌هزار و ٨٧فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی شهید شده‌اند. به‌گفته این سازمان، این رقم شامل ٢‌هزار و ٥٥ کودک می‌شود. علاوه بر این، ١٥هزار و ٢٧٣نفر در غزه زخمی شدند. این وزارتخانه تعداد قربانیان فلسطینی را در ٢٤ساعت گذشته ٤٣٦ تن ازجمله ١٨٢کودک اعلام کرد. به‌گفته این منبع، بیشترین تلفات در جنوب نوار غزه بوده است.؛ جایی که ارتش رژیم صهیونیستی به فلسطینیان دستور تخلیه به آنجا را داده بود.

تعداد اسرای فلسطینی در ٢ هفته اخیر به ١٠هزار نفر رسیده است
به نوشته الجزیره از زمان آغاز جنگ، بیش از ٨٠٠نفر در کرانه باختری اشغالی توسط نیروهای رژیم صهیونیستی دستگیر شدند، ازجمله حدود ٥٠٠نفر که گفته می‌شود با مقاومت اسلامی فلسطین مرتبط هستند. هفته گذشته، مقامات فلسطینی گفتند که تعداد فلسطینی‌هایی که پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی دستگیر شده‌اند، دو برابر شده و به بیش از ١٠هزار نفر رسیده است. مقامات و گروه‌های حقوق بشر اعلام کرده‌اند که رژیم صهیونیستی حدود ٤هزار کارگر فلسطینی را که در اراضی اشغالی مشغول به‌کار بوده‌اند، دستگیر و آنها را در پایگاه‌های نظامی نگهداری می‌کند. به‌گفته مقامات فلسطینی، رژیم اشغالگر همچنین یک‌هزار و ٧٠ فلسطینی دیگر را در حملات شبانه ارتش در کرانه باختری و قدس شرقی اشغالی دستگیر کرده است.

کشورهای عربی باید «بیشتر» برای کمک به غزه تلاش کنند
تامر قرموت از مؤسسه عالی دوحه به الجزیره می‌گوید: «بسیاری از کشورهای عربی به‌دلیل روابط قوی اقتصادی و سیاسی با ایالات متحده، اهرمی برای کمک به توقف جنگ جاری در غزه دارند. بیشتر کشورهای خلیج‌فارس نیز با آمریکا ارتباط دارند. آنها می‌توانند کارهای بیشتری برای توقف خونریزی و کمک به محافظت از غیرنظامیان انجام دهند.» او معتقد است: «اولویت اصلی باید آتش‌بس باشد… غیرنظامیان باید از مهلکه جنگ دور نگه داشته شوند. اسرائیل به‌عنوان یک قدرت اشغالگر موظف است از غیرنظامیان فلسطینی تحت اشغال مراقبت کند.» قرموت ادامه می‌دهد: «تهاجم زمینی رژیم صهیونیستی به غزه، در حرف، ساده است انگار که اسرائیلی‌ها از یک سفر تفریحی صحبت می‌کنند. درحالی‌که غزه، منطقه‌ای بسیار پرجمعیت است و هر درگیری زمینی در منطقه، فاجعه‌بار خواهد بود.»

حماس: آمادگی مقابله با هرگونه حمله زمینی به غزه را داریم

از سوي ديگر، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به‌احتمال حمله زمینی توسط رژیم صهیونیستی اشاره و اعلام کرد، آمادگی مقابله با هرگونه حمله زمینی به غزه را دارند. «عبداللطیف القانوع»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، روزگذشته  گفت که جنون رژیم جنایتکار صهیونیستی در بمباران غیرنظامیان، نشان‌دهنده آشفتگی و سردرگمی فرماندهی ارتش این رژیم در مدیریت جنگ است. سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی گفت: «مقاومت، منسجم و قوی است و توانایی مدیریت جنگ را داد.» وی افزود: «مقاومت آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه تجاوز زمینی به غزه را دارد.» سخنگوی حماس گفت که اشغالگران با ویران کردن غزه و کشتار غیرنظامیان به اهداف خود نخواهند رسید و حس پیروزی به آنها دست نخواهد داد.
وی خاطرنشان کرد که اگر رژیم صهیونیستی بخواهد وارد جنگ زمینی شود، فرصت خوبی است که این رژیم متحمل خسارت سنگینی شده و کشته و اسیر زیادی در این جنگ بدهد که از عملیات روزگذشته «کیوسوفیم» پیام‌هایی نیز دریافت کردند. وی به تظاهرات و راهپیمایی‌های مردمی در شهرها و پایتخت‌های مختلف کشورهای جهان اشاره کرد و آن را مصداق حمایت از استقامت و پایداری ملت فلسطین عنوان کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.