قول سفیر اسلوونی به رئیسی

رئیس جمهور با اشاره به شکست تلاش‌های دشمنان برای توقف پیشرفت‌های ایران گفت‌: ظرفیت‌های گسترده اقتصادی و علمی در ایران، بستر مناسبی برای گسترش مناسبات و تامین منافع ایران و اسلوونی است و دستگاه‌های مسئول در دو کشور باید برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و ارتقای سطح روابط گام‌های اساسی بردارند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز سه‌شنبه در آیین دریافت استوارنامه «ایگور یوکیج» سفیر جدید اسلوونی سطح روابط دو کشور در بخش‌های مختلف را خوب اما ناکافی دانست و بر لزوم تلاش برای ارتقای سطح تعاملات و توسعه روابط فیمابین تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به شکست تلاش‌های دشمنان برای توقف پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران گفت‌: ظرفیت‌های گسترده اقتصادی و علمی در ایران، بستر مناسبی برای گسترش مناسبات دو کشور و تامین منافع دو ملت است و دستگاه‌های مسئول در دو کشور باید برای بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و ارتقای سطح روابط گام‌های اساسی بردارند.

رئیس جمهور همچنین وقایع این روزهای غزه را جنایت علیه بشریت دانست و بر مسئولیت سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی برای جلوگیری و توقف این جنایات تاکید کرد.

«ایگور یوکیج» سفیر جدید اسلوونی نیز با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی در سطح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، اطمینان داد در دوره مسئولیت خود برای به‌کارگیری ظرفیت‌های دو کشور در مسیر ارتقای سطح روابط فیمابین و تقویت همکاری‌ها در سطح بین‌المللی تلاش خواهد کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.